dom z dobrą energią

Temat budowy zdrowego domu pojawia się w konsultacjach feng shui nadzwyczaj często.  Ludzie chcę mieć pewność, że to co wymyślili, to co planują będzie ich wspierało. Często budują domy po raz pierwszy, przeznaczają na nie pieniądze życia, inwestują w zdrowie i dobrostan rodziny… więc dlaczego nie sprawdzić już na początku, najlepiej na papierze, jak zorganizować temat pod tytułem budowa zdrowego domu. I tu przychodzi z pomocą, ekspert feng shui.

Dlaczego mówi się, że warto zrobić analizę Feng Shui przed, lub w trakcie budowy domu? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?

Budujesz dom? Koniecznie popraw wszystko,
by Cię wspierało

Ekspertyza Feng Shui jest ważna z wielu powodów. Po pierwsze na etapie projektowania możemy jeszcze usnąć wiele błędów przestrzeni, jakie spotyka się na ogół w domach. A więc wszelkiego rodzaju ucieczki energii na linii okno – drzwi lub okno – okno. Przeciągi energii sprawiają, że w takich domach energia się nie kumuluje, a ucieka nie zasilając domu.

Brak energii w domu może manifestować się  kłótniami, chorobami, rozwodami, stratami finansowymi czy problemami w relacjach. Energia jest kwintesencją życia – nie masz energii – nie ma życia. Po co Ci dom bez energii? Ile da Ci życia? Na ile będzie Cię wspierał?

Jak energia zasila Twój dom?

Innym błędem jaki możemy wyeliminować jest niekorzystna ścieżka dojścia do domu. Niewskazane są ścieżki proste tworzące tzw. sha chi. Feng shui w naszych domach to odwzorowanie natury – jej dobrej energii. A czy w  naturze są linie proste? ostre kąty? Czy biologia nie stawia na równowagę? Ruch- bezruch, jasno-ciemno? Potrzebujesz domu bez balansu, z brakiem równowagi? jak będzie wyglądało Twoje życie?

Dom w budowie? Jest ustawiony na przyjmowanie energii dla mieszkańców?

Kolejnym problemem, z jakim przychodzi się zmierzyć przy budowie zdrowego, albo niezdrowego domu, może być posadowienie samego domu. Domy, które stoją bokiem do głównej drogi mogą tracić wiele dobroczynnej dla mieszkańców energii. Energia nie dociera w takim stopniu jak do domu, w którym wejście na posesję jest równoległe do wejścia do samego domu.

Sekret, jak mądrze wybrać projekt domu?

Tematem numer jeden po wyborze działki Jak wybrać działkę z dobrą energią – jest wybór rzutu domu – czyli mapy energii w naszym domu. Lepiej zawsze mieć taką mapę zrobioną na piątkę, bo po co marnować życie na poprawianie błędów.

Projekt domu, który będzie Cię wspierał

Istotną rzeczą jest także analiza otoczenia tzw. mitycznych zwierząt. Ta analiza pokazuje, czy dom będzie gromadził energię dla swoich mieszkańców, czy mieszkańcy będą w nim czuli się źle, będą pozbawieni energii.

Wewnątrz domu możemy także na etapie budowy lub aranżacji uniknąć blokad architektonicznych, ostrych kantów, słupów, dużych przestrzeni generujących tnącą energię sha chi.

Projekt domu – wiem, co prognozuje
– widzę to na podstawie organizacji pomieszczeń

Generalnie już na etapie projektowania, szukania miejsca, budowy a także samej aranżacji można prognozować czy dom czekają niespodziewane wydarzenia, czy mieszkańcy mogą liczyć na zdrowie, bardzo dobrą sytuację finansową, rozwój intelektualny, dobre kontakty z ludźmi i rozwój w ogóle.

Zdarza się niestety tak, że domy warte kilkaset tysięcy złotych nie cieszą domowników, domownicy uciekają z nich, nie lubią nich przebywać, zrywają dotychczasowe relacje i związki. W takim przypadku także warto przyjrzeć się domowi, w którym mieszkamy.

A tutaj  linki do moich pozostałych artykułów związanych z domem w budowie:

http://www.studiofengshui.pl/zasady-feng-shui-w-domu-i-mieszkaniu/