Homestaging – sprzedam, wynajmę mieszkanie

Home staging podnosi atrakcyjność mieszkania

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Przy sprzedaży mieszkania to 30 kluczowych sekund, kiedy klient decyduje, czy jest zainteresowany mieszkaniem, wróci ponownie i podejmie negocjacje. Niestety mimo wszystko liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie, czyli jakość, na którą sprzedający często nie zwracają uwagi. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o sprzedaży. Pracuję w Katowicach, ale wszędzie jest podobnie.

Oczywiście sprzedajacy może się oburzyć. Jak to przecież moje mieszkanie jest super, urządzone z gustem, ma to co lubię i  ma klimat. No właśnie… i tutaj wkracza Home staging.

Klient patrzy na Twoje mieszkanie już jak na swoje mieszkanie. A w jego mieszkaniu na pewno będzie inny klimat, inny styl, inny kolor i inne ustawienia. Dlatego też kluczowym elementem sprzedaży mieszkania jest pokazanie potencjału mieszkania, możliwości aranżacyjnych, jakie ma.

Z moich doświadczeń wynika, że klienci często  sprzedający mieszkania już o nie nie dbają, już w nich mentalnie nie mieszkają. Dlatego też często są to mieszkania, stylistycznie nieciekawe, z mało gustownymi meblami, lub dodatkami, brudnymi oknami, częściowo bez mebli.

Home staging to przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajęcia. Na rynku mamy wiele mieszkań, ale tylko niektóre z nich nadają się do tego, by się nimi zainteresować. Home stager robi wszystko, by podnieść atrakcyjność mieszkania właśnie, ale atrakcyjność w ogólnym znaczeniu, nie do końca w ramach tego, co ma sprzedający.

Pracując przy wynajmie lub sprzedaży mieszkania, zawsze muszę osiągnąć efekt Wow. Home staging to nie tylko poduszki porozrzucane luzem, dodanie kwiatka, lub ręcznika. Mieszkania wynajmują się i sprzedają wówczas, kiedy mamy spójny efekt trendów, możliwości aranżacyjnych i funkcjonalności.

Nie sprzedają się mieszkania przebrane za coś, czym tak na prawdę nie są. Sprzedają się te, w których uczciwie pokazujemy potencjał, to co klient może z tym mieszkaniem zrobić, jak je zaaranżować, by czuć się świetnie.

Ja  jeszcze jako certyfikowany ekspert feng shui, poprawiam też jakość energetyczną tego mieszkania, by klient poczuł się jak w domu, nie tylko jak klient, któremu pokazuje się mieszkanie, by je sprzedać. Dla mnie ważne jest to, że klient będzie miał tutaj dobrą  energię i przyszłość.

Rzadko mieszkania sprzedają się na pniu. Zasadniczo należy liczyć się z tym, że mieszkanie sprzedamy po 3-6-9 miesiącach. Usługa Home stagingu może ten czas skrócić. Mówi się, że mieszkania przygotowane, wystylizowane do sprzedaży, sprzedają się zasadniczo o 40 procent szybciej.

Co robi Home Stager?

Generalnie zmienia lub ujednolica kolorystykę w domu, wprowadza nowe tkaniny, kwiaty, zwraca uwagę na konieczność renowacji niektórych sprzętów, zakup drobnych detali, dodatków lub mebli, aby mieszkanie zyskało nowy, nowoczesny wizerunek. Zazwyczaj jakieś 30 procent tego, co masz w domu idzie na czas sprzedaży w odstawkę. Sprawia, że klient chce wrócić do Twojego mieszkania.

A Ty jako klient wolałbyś kupić mieszkanie zadbane, pachnące wyszorowane? Czy raczej nie ma dla Ciebie znaczenia, że masz boazerię? odklejone linoleum, stary piekarnik i dywany rodem z PRL-?

Pamiętaj Twoje mieszkanie mówi o stosunku do tej przestrzeni, a każdy  z nas chciałaby mieszkać w mieszkaniu kogoś, kto odnosi sukcesy, kocha swoje miejsce na ziemi i widać to gołym okiem. I jeszcze jedno kluczowe pytanie: Chciałabyś kupić swoje mieszkanie?

Jeśli chcesz szybciej sprzedać mieszkanie tutaj znajdziesz KONTAKT
Do współpracy zachęcam także biura nieruchomości, razem sprzedamy szybciej, dla dobra każdej ze stron.