Pytacie mnie, jaki będzie ten 2017 rok z punktu widzenia Ognistego Koguta, który w metafizyce chińskiej zarządza tym rokiem. Już odpowiadam: zależy jak dla kogo, zależy jak macie ustawione mieszkania, gdzie wejścia, sypianie, czy gabinety. 2017 prognozuje jednak kilka ogólnych aspektów, o których dobrze wiedzieć.

Element metalu i ognia

Sam rok  Ognistego Koguta, w którym dominuje element metalu i ognia (ognisty kogut) może być rokiem związanym z presją, stresem, ciśnieniem, ale też za sprawą ognia możemy mieć momenty olśnienia, przebudzenia, oświecenia, czy zobaczyć światełko w tunelu. Ogień w chińskiej koncepcji Pięciu Elementów kontroluje metal, więc warto mieć na uwadze finanse, umieć je zarabiać i kontrolować.

Za sprawą wpływu energii ognia i metalu jako kluczowych, 2017 będzie dobry dla kreacji, kreowania, stwarzania wizji. To dobry czas dla sztuki, nauki, tworzenia czegoś nowego, rozwoju osobistego, szkoleń, studiów. Dlatego też w tym czasie  warto rozejrzeć się za realizacją celów w  tym zakresie.

Rok  będzie wspierał także tych, którzy pracują głosem: to dobry czas dla  artystów, aktorów, dziennikarzy, radiowców, mówców, sprzedawców, youtuberów.

Jednak w 2017  warto robić zamiast gadać. Kogut jest gadułą – taka jest jego natura, jest gadatliwy, związany z elementem metalu czyli z gadaniem. Rada dla wszystkich, którzy do tej pory byli na poziome planowania, by zabrali się do realizacji tego, co planowali.

Kluczowe branże

2017  będzie wspierał branże „metalowe” i te pokrewne: może to być branża metalowa sama w sobie, ale też jubilerstwo, branża automotive, finanse, mechanika, kopalnie. Także za sprawą silnego ognia stawiamy na rozwój branż związanych z żywnością, napojami, ale także informacją, metafizyką, branżą gazową i elektryczną.

2017 będzie dodawał energii obszarom  i branżom związanym z wodą: turystyce, spedycji, transportowi, rybołówstwu, importowi  i eksportowi związanemu z wielką wodą.

Mając wiedzę o takim wsparciu roku, warto zabrać się do pracy, albo zacząć współpracować z kimś, kto akurat działa w tych branżach. To podstawowa rekomendacja na ten rok.

Ja tak mam, a Wy?

A już wkrótce, jak co roku, napiszę wam, więcej o rejonach w domu szczególnie tych, potencjalnie szkodliwych.