Czasem  mamy tak, że mimo, że coś robimy, lub bardzo czegoś chcemy, to nie przychodzi. Chcemy nowego związku lub poprawy starego,  szukamy pracy, chcemy więcej zarabiać i nic! Pracujemy na tym i nie wiadomo dlaczego, mimo starań – nie ma oczekiwanych rezultatów. Odpowiedzią może być miejsce w którym śpimy, pracujemy, lub wchodzimy. Może po prostu pracujesz nad czymś, co jest dla Ciebie ważne w niewłaściwym miejscu? Może zmieniając miejsce, efekty przyjdą szybko i łatwo? Mam dla Ciebie rozwiązanie na dwa trudne miejsca w 2017 roku.

Chińczycy uważają, że w domu  lub firmie w danym roku są lepsze i gorsze obszary. Te lepsze miejsca wykorzystujemy na to, by w nich pracować, spać, bawić się z dzieckiem, zarabiać pieniądze. Z tych gorszych – w danym roku – warto się wycofać. Co to w praktyce oznacza?

Dwa trudne miejsca w 2017 roku

W bieżącym, 2017 roku warto mieć na uwadze szczególnie dwa rejony – obszar południowy domu, czy budynku firmy i obszar północno-zachodni. Jak  szukamy takich obszarów pisałam tutaj.

Dlaczego warto unikać trudnych obszarów?

W 2017 południem rządzi energia nieporozumień, nieszczęść, niefortunnych wypadków, nieprzewidzianych przypadków, dużej niekorzystnej zmiany, demolki. Tu lepiej nie remontować i wyciszyć ten rejon, tak jak pisałam. Ale uwaga, jeśli chcesz coś w życiu zdemolować, zakończyć, uciąć  – używaj tego obszaru! Ale z tym zamiarem i na własną odpowiedzialność!

W 2017  trudny jest także  obszar północnego-zachodu, który może generować możliwości zapadania na choroby, wypadki, ból – generalnie osłabienie zdrowia.  Dlatego,  jeśli masz  sypialnię w  tym rejonie domu, lub pracujesz tutaj po kilkanaście godzin, koniecznie poszukaj innych rozwiązań.

Co musisz zrobić?

feng shui 2017

Na początek sprawdź: co masz w obszarze południowym i północno-zachodnim domu lub firmy. Czy masz tam sypialnię, miejsce do pracy, kuchnię, pokój dziecka, wejście główne, wejście na balkon, ogólny bałagan, inne?

1.W obszarze południowym domu mam:

2.W obszarze północno- zachodnim mam:

I kolejne pytania:

Jak często tam przebywasz?
Co tam robisz?
Jak Ci (tam) idzie?

Jeśli już wiesz… sprawdź, czy możesz tą aktywność przenieść w inny obszar? Czy możesz tego miejsca używać rzadziej? Czy możesz tam nie wprowadzać ruchu, światła, dźwięku, lub innych form aktywności? Czy możesz przenieść się w inne, lepsze miejsce w domu lub w pracy?

Co jest najskuteczniejsze na to?

Na pewno nie używanie tych miejsc: wyniesienie się z tych obszarów,  przeniesienie np. sypialni lub miejsca do pracy, czy pokoju dziecka w inne, lepsze miejsce – uwaga jeśli jest to możliwe. Jest to jednak opcja przede wszystkim dla właścicieli domów. Dla właścicieli mieszkań do sprawdzenia jest, czy np. nie możemy zamienić tylko pokoi. Jeśli nie ma takiej możliwości wprowadź do tego miejsca remedium metalu.

Remedium metalu to najprościej rzecz ujmując dekoracja – generalnie coś dużego i metalowego, miedzianego, żelaznego, lub z brązu. Może to być taca, zegar, rama, patera, dekoracja ścienna, wazon, lub inne. Z wymyśleniem, co jeszcze, na pewno sobie poradzisz.

Czy to działa?
Ja wiem, Ty sprawdź sama:)