Styczeń jest ostatnim miesiącem chińskiego 2016 roku. 3 lutego zaczyna się Chiński Nowy Rok . Czy jest coś, co jeszcze można, lub warto zrobić w tym roku? Jak najbardziej – podpowiadam, co.

Ostatni miesiąc chińskiego roku 2016 warto przeznaczyć na czyszczenie, na porządkowanie, sprzątanie, wyrzucanie. Ten miesiąc  wyhamowuje energię obecnego roku. Dlatego też sprawy mogą iść trudniej pod górkę, z opóźnieniem. Warto zatem puścić i skierować swoją uwagę i energię w innym kierunku.

Mimo, iż niedawno porządkowaliśmy nasze wnętrza na święta, przyglądamy im się ponownie.

Do 3 lutego warto uporządkować swoją przestrzeń zarówno tą materialną, jaką jest mieszkanie, dom, czy biuro, ale także tą  pozamaterialną. Warto pozamykać stare sprawy, uporządkować swoje kontakty, maile, komputery, załatwić niepozałatwiane sprawy finansowe, zdrowotne, dokończyć to, co jest niedokończone. Temu wszystkiemu sprzyja jeszcze styczeń i początek lutego. W nowy rok wchodzimy z nową czystą energią.

3 lutego, wraz z rozpoczęciem Nowego Roku Chińskiego, w przestrzeni zmieniają się wpływy roczne, niektóre z obszarów będą lepsze, niektóre gorsze i utrudniające nam życie, zdrowie lub relacje. Przypomnę, że w 2016 roku takie niekorzystne wpływy mamy w obszarze północnego wschodu domu, lub firmy, oraz w obszarze centralnym, pisałam o tym tutaj. Z tymi przestrzeniami obchodzimy się łagodnie, na razie nie ruszamy, nie robimy generalnego remontu, lub przemeblowywania. Akurat te dwa obszary warto pozostawić do zmian już  w następnych miesiącach.