Zastanawiasz się, na co należy zwrócić uwagę przy przeprowadzce i poszukiwaniu nowego mieszkania? To bardzo dobrze!

Znalezienie korzystnego mieszkania, domu i miejsca w ogóle to niewątpliwie kluczowa dla człowieka sprawa. Dlatego też decyzja nie powinna być szybka i nieprzemyślana. Tak więc sugeruję sprawdzenie miejsca pod kątem wyglądu, funkcjonalności i życia. Jeżeli planuje się mieszkanie w konkretnym miejscu przez kilka/kilkanaście lat koniecznie należy spędzić w tym właśnie miejscu trochę czasu. Warto zobaczyć jak żyje okolica, kto mieszka, jakie kwiaty rosną, gdzie wyrzucane są śmieci, jak ludzie w dbają o swój dom, jak im się powodzi, gdzie jest najbliższy sklep całonocny, gdzie pub lub dyskoteki dla młodzieży. Te, być może na pierwszy rzut oka nieważne detale, zdeterminują życie przez kilka najbliższych lat, dlatego też warto przyjrzeć im się na samym początku, przed podjęciem decyzji.

Ładne mieszkanie to nie wszystko – przecież znajduje się w konkretnym otoczeniu. Feng Shui sugeruje żeby unikać miejsc mocno nasyconych energią jin lub jang – cmentarzy, zakładów pogrzebowych, szpitali, kościołów, transformatorów, wysokich kominów, linii wysokiego napięcia, dróg szybkiego ruchu, dróg, które wychodzą na nasz dom lub mieszkanie, trakcji kolejowych, przestrzeni niezagospodarowanych.

Kolejną istotną sprawą jest tak zwana pamięć ścian. Historia naszych rodzin wskazuje, że jeszcze niedawno mieszkania lub domy były wielopokoleniowe i żyło się w nich od urodzenia do śmierci. Dziś w związku z innym stylem życia i migracją, kupujemy domy czy mieszkania po obcych nam ludziach, kupując tym samym ich historię.

Jeśli przeprowadzamy się do mieszkania po kimś sprawdźmy jak żyło mu się w tym miejscu. Czy ktoś sprzedaje mieszkanie, żeby przeprowadzić się do większego domu, czy dlatego, że ma długi i nie jest w stanie utrzymać mieszkania? Jeżeli zdecydujecie się Państwo na tę drugą opcję warto sprawdzić, co takiego mogło powodować w mieszkaniu takie zawirowania. Być może sam charakter właściciela być może blokady energii bądź ucieczki w przestrzeni mieszkania. Jeżeli lokatorowie zmieniali się bardzo często byłabym bardzo ostrożna.

Ogólnie to chyba najważniejsze kwestie dotyczące decyzji o przeprowadzce. Jeżeli chodzi o samo mieszkanie na pewno Feng Shui wskazuje na korzyści płynące ze stron świata, regularnego kształtu mieszkania, eliminacji ścieżek energii drzwi-okna, okna-okna, likwidacji krętych schodów w centrum domu i wielu innych.

Reasumując podstawą zakupu korzystnego dla nas mieszkania nich będzie logika, dogłębna analiza otoczenia i wnętrza mieszkania, a na jej podstawie wyciągnięcie wniosków, czy to mieszkanie będzie mi służyło w celach jakie zakładam.