Temat  a dziś to Akademia feng shui dla początkujących. Skanowanie domu to podstawa. Pokazuje, w którym obszarze utknęliśmy  i co można z nim zrobić. Sprawdzenie, co nie działa w życiu przeniesiemy na nasz dom. Sprawdzimy, dlaczego dom nas nie wspiera w danej aktywności życiowej. Mamy  blokady energii, ucieczki, brakuje obszaru, lub jest urządzony tak, że mamy pod górkę?  Możliwości jest wiele. To wszystko warto sprawdzić, by poprawić  feng shui. Gotowa na 7 kroków, by poprawić feng shui w domu?

U mnie było tak: dawno temu, ponad  20 lat wstecz, kiedy zaczynałam swoją przygodę z feng shui sama sprawdzałam na poziomie podstawowym, co mi w domu przeszkadza odnieść sukces. I wiesz co się okazało? Że są czynniki w moim mieszkaniu, które nie pozwalają ruszyć do przodu. Borykałam się wtedy z brakiem pracy i  dobrego związku. Po precyzyjnym sprawdzeniu okazało się, że w każdym z kluczowych tutaj obszarów mam książki, tony książek!

Zgadnij, co zrobiłam?
Siadłam, zrobiłam rzut mieszkania, sprawdziłam czy te blokady w moim życiu widać w moim domu i ruszyłam do przeorganizowania mieszkania. I ruszyło! Najbardziej ubawiło mnie to, że mężczyźni zaczęli pojawiać się w moim życiu z prędkością światła.  Dziś po 20 latach widziałam już setki domów i mieszkań i sama je poprawiam z prędkością światła. Ale do rzeczy…

Siatka BaGua

feng shui baguaByć może utknęłaś w związku – już cię nie satysfakcjonuje, oddaliliście się od siebie, może próbujesz ułożyć życie na nowo po rozstaniu lub rozwodzie?

Albo może utyka Twój obszar finansów, niby masz pieniądze a faktycznie ich nie masz, lub wolałabyś lepszą pracę.  Być może masz problem w pracy….

Może dzieci nie uczą się tak jakbyś chciała, nie potrafią się skupić, lub nie lubią swojego pokoju?

Feng shui nie jest skrzynką do spełniania życzeń, ale daje szanse, by pojawiły się możliwości, by coś się zmieniło. Uwalniając jakąś przestrzeń w domu, dodając jej energii – dodajemy energii obszarom naszego życia. A jak wygląda ciało, w którym nie krąży energia? Podobnie wygląda dom, lub jego fragment.

Co powinnaś zrobić, jeśli już wiesz,
w którym obszarze życia masz blokady?
Pomoże Ci Akademia feng shui dla początkujących

7 kroków do poprawy feng shui w domu:

  1. Rysujesz plan swojego mieszkania precyzyjnie, z odległościami, oknami, drzwiami, sprzętami, co gdzie stoi.
  2. Dzielisz  rzut  na 9 równych części – kwadratów lub prostokątów w zależności,  jaki masz rzut. Generalnie rzut sprowadzasz do prostokąta lub kwadratu.
  3. Stajesz w centrum mieszkania czy domu i sprawdzasz  gdzie, na który obszar przypada północ
  4. Dalej nanosisz poszczególne obszary wg. wzoru z rysunku
  5. Kiedy już masz, sprawdzasz jak wyglądają poszczególne obszary w domu w kontekście pytań kluczowych i sprzętów, rzeczy, które tam stoją. Pytania możesz znaleźć tutaj.
  6. Sprawdzasz, które obszary masz zablokowane, czyli gdzie dzieje się źle, których nie masz, które są trudne
  7. Jeśli masz taki obszar  w życiu i w domu, spróbuj go uporządkować,  odgruzować, zmienić przeorganizować, powyrzucać, ruszyć energię, inaczej ustawić. Poczekaj i obserwuj zmiany.

Jeśli jednak potrzebujesz fachowej pomocy napisz do mnie, przyślij  zdjęcia mieszkania, rzut sporządzę dla Ciebie konkretną ofertę  razem zrobimy rewolucję w Twoim życiu i domu. Szkoda czekać:)

Konsultację zamów TUTAJ.