Szybkie zmiany Feng Shui

Codziennie dostaję zdjęcia domów, mieszkań, firm potencjalnych klientów, którym w życiu się nie układa, coś szwankuje, mają problemy z biznesem lub z relacjami w domu. I niestety jest tak, że trudności w życiu są zmaterializowane w przestrzeni. Ucieczki energii, braki w stabilizacji biznesu lub domu, problemy w  komunikacji, niekorzystna kolorystyka niesprzyjająca integracji rodziny, wyrzucająca klientów, niekorzystna aranżacja, ustawienia, które oddalają ludzi od siebie w domu i w pracy. Czy szybkie zmiany feng shui są możliwe?

Czasami słyszę, że ktoś nie wierzy w feng shui. Respektuję to, ze względu na to, że jestem profesjonalistą od leczenia domów i przestrzeni biznesowych i nie operuję na wierze a doświadczeniu. Bardzo często okazuje się, że wiedza interlokutora kończy się na poziomie marketingowych trójnogich kulawych żab i dalekich Chin.

Psychologia przestrzeni, ergonomia i feng shui to wiedza, która  stawia człowieka w roli kreatora przestrzeni. To nie przestrzeń determinuje moje działania, jeśli wiem jak może na mnie wpływać. Biorę z niej to, co mogę, podbijam jej pozytywne aspekty, a wszystko, co mnie nie wspiera neutralizuję lub monitoruję.

Jeśli nie wierzysz w feng shui w tym bardzo podstawowym ujęciu (profesjonalnym Cię tutaj nie zanudzam) zrób kilka zadań domowych, zajmą ci jakieś dwie minuty:

  • Sprawdź, jaką rolę w twoim życiu odgrywa telewizja, gdzie masz telewizor a gdzie miejsce do czytania książek. Ile czasu oglądasz, ile czytasz?
  • Śpij przy otwartych szafach i szufladach
  • Miej wieczny bałagan w swoich szafach i dokumentach, tak, żeby zawsze być opryskliwym, bo znowu czegoś nie umiem znaleźć
  • Pomaluj kuchnię na szaro
  • Wprowadź wszędzie żarówki 20Vat
  • W restauracji zawsze siadaj twarzą do ściany
  • A najlepiej przeprowadź się w okolice lotniska, lub do domu z widokiem na izbę przyjęć w centralnym szpitalu w Twoim mieście.

To nie jest feng shui powiesz…. Musze Cię zmartwić…owszem jest… w wydaniu bardzo podstawowym, ale jest. Dlatego jeśli w tym Nowym Roku masz jakieś postanowienia noworoczne, sprawdź czy Twoje miejsce, dom, mieszkanie lub firma będzie wspierać Twój sukces, lub znowu będziesz się tak męczyć. No chyba, że lubisz:)

Foto: pinterest.com