Biele i szarości są świetną podstawą, do tego, by zbudować bazę kolorystyczną i dopiero na niej aranżować wnętrze. Bardzo często klienci boją się tych neutralnych kolorów i potencjalnie mdłych przestrzeni.

W Feng Shui są to barwy związane z energią metalu, która łączy się z kolei z energią męską, a także skupieniem energii sensu stricte. Dlatego też nadmiar bieli i szarości może po pewnym  czasie nużyć  lub utrudniać działania. Wprowadzając więc te barwy warto dopełnić je  inną kolorystyką w Feng Shui reprezentującą inne, dopełniające energie.

W marcowo-kwietniowym numerze „Wnętrza i ogrodu” w artykule „Swing w białej przestrzeni – designerskie wnętrze domu”  można podejrzeć, jak na dobrze stworzonej bazie bieli zaaranżować mieszkanie z pojedynczymi detalami kolorystycznymi. Biel już nie oznacza sterylnego wnętrza, a tło do zaprezentowania detali, kolorów lub faktur.

Gazeta pisze  ”W przypadku tego projektu nieliczne powierzchnie z kolorem, jak okładzina ścienna, naturalny kamień czy dąb wędzony nabierają innego wymiaru. Dodatkowo panorama widoczna zza przeszklonej ściany, w zależności od warunków atmosferycznych, znacząco wpływa na atmosferę wnętrza. W tak kolorystycznie wyciszonej przestrzeni bez problemu można odpocząć przy delikatnym swingu muzyki.” A nie ma nic lepszego niż odpoczynek w zaciszu własnego, uspokajającego domu.