W ubiegłym tygodniu miałam przyjemność pracować w dwóch miastach i poprawić dwa apartamenty. Nowoczesne budownictwo, piękne zagospodarowanie przestrzenne. Apartamenty urządzone z najlepszej klasy materiałów i tak też zaaranżowane. Ale ludziom nie żyje się dobrze, mają problemy z relacjami po przeprowadzce do tego miejsca: nie mogą się porozumieć w domu i w pracy. Na moje pytanie,  kiedy zaczęły się problemy – odpowiadają  – po tym jak się przeprowadziliśmy Co się zadziało? Gdzie jest problem? Czy problem jest do rozwiązania?

A jak jest u Ciebie?

Być może teraz szybko analizujesz… Dogadujesz się z ludźmi? Masz przyjaciół w pracy, świetnie komunikujesz się z rodziną, mężem dzieckiem? Praca Ok? Tak masz?

Moje doświadczenie konsultanta feng shui mówi, że nie zawsze tak jest. Mówi też, że za to, jakie są nasze relacje odpowiada także przestrzeń, w której mieszkamy – zarówno to, co dzieje się na zewnątrz jak i sama aranżacja domu czy mieszkania.

 Ja praktyk feng shui zauważam, że zawsze, kiedy w pewnym obszarze przestrzeni na zewnątrz mojego domu, prowadzone są prace budowlane czy naprawcze, czyli pobudzana jest energia w tym miejscu – mam więcej zleceń, mam więcej pracy. Dlatego też widząc problem cieszę się na widok budowlańców. We wrześniu u nas trwają zaawansowane roboty  i zgadnijcie co….:)

Wracając jednak to moich apartamentów

W jednym z nich znalazłam istotnie problem, ale do rozwiązania. Oczywiście bywa też tak, że mając trudny rzut domu – problemy są nierozwiązywalne. Brak energii komunikacji w domu – tak wyglądał jeden z problemów. O kolorach feng shui i zasadach dobrej komunikacji pisałam tutaj. Dodatkowo sam rzut mieszkania miał ubytki, które wpływały na potencjał zarządzania, potencjał relacji i energii męskiej w tym domu. Uaktywniała się też energia ognia, której tutaj było za dużo i agresja pojawiała się bardzo często, dodatkowo kulała energia dobrego PR i relacji właśnie.

Drugi apartament, będąc nieumeblowanym do końca, miał kluczowe aktywności w miejscach zabałaganionych, potraktowanych, jako schowki, do których się nie zagląda. Dodatkowo w domu brakowało energii szybkiego rozwoju i energii kobiecej i tutaj pojawiły się problemy z kobietą, relacjami, finansami i awansem.

Jak to pięknie się układa – pomyślałam widząc jak na dłoni, problemy w przestrzeni.

Właściciele dostali rekomendacje, co zrobić w tych konkretnych przypadkach, jakie aranżacje podkreślić, z których miejsc się wycofać, które używać bardzo precyzyjnie, by dodać energii miejscom kluczowym a wyciszyć miejsca, które  ich nie wspierają.

Magia?

Nie! Podobnie jak w akupunkturze trzeba wiedzieć, gdzie wbić igłę a blokady ustąpią w oka mgnieniu. Energia znowu będzie krążyła a pacjent  wróci do zdrowia. Doświadczenie mówi mi, że tak właśnie będzie. Dobrego dnia:)