brązowa sypialnia

Brązowa sypiania należy do najczęściej wybieranych w domach, które odwiedzam. Jest bezpieczna, kobieca i przytulna. Czy może zaszkodzić naszemu związkowi? Potwierdzam – może,  zarówno swoją nudą aranżacyjną jak i energetyką. Ale wszystko zależy od temperatury związku.

Sypialnia brązowa?

Brązowa sypialnia, lub sypialnia z wykorzystaniem kolorystyki z tej bazy, w feng shui plasuje się w tzw. energetyce ziemi. Energia ziemi to energia kobieca, bardzo korzystna, którą należy mieć w domu, ale  jest to także energia stabilności i stabilizacji. I tu pojawia się pytanie: czy potrzebuję stabilizacji w tym, co mam w sypialni?

Jeśli Twój związek ma się świetnie  to jak najbardziej możesz tą sytuację ustabilizować, dodać sypialni stabilności. W takiej sypialni będzie nam dobrze, przytulnie i będziemy się rozwijać.

Ale wyobraź sobie, że przestaliście się rozumieć, ciężko się dogadać, a sama sypialnia jest tylko miejscem do spania. Czy takie miejsce i sytuacja potrzebuje stabilizacji? Nie, absolutnie nie. Czy taka sypialnia będzie dla was korzystna?

Energetyka ziemi to kolory neutralne od kremów po ciemne brązy, także żółcienie i miody.

W sypialni urządzonej w energetyce ziemi potrzeba przełamania energetycznego, (by sprawy ruszyły do przodu) korzystnie energetyką ognia, ponieważ tym sposobem przełamiemy stagnację, pobudzimy energię. Sprawdzą się tutaj róże, czerwienie, pomarańcze – oczywiście kolory dopasowane stylistycznie do temperatury wybranej kolorystyki pokoju.

W sypialni na pewno warto pamiętać o energii męskiej, bo związek uda się nie tylko wtedy, gdy w sypialni będziemy miały nowoczesne trendy  aranżacyjne, ale przede wszystkim wówczas kiedy nasza druga połówka będzie “zaopiekowana”.

Dlatego też w domu jak i w sypialni warto wprowadzić energię  męską, energię metalu – dekoracje metalowe, białe czy szare, także kształt okrągłe. Feng shui idzie tutaj dalej, ale zatrzymajmy się  tutaj na tym etapie.

W sypialni nie powinno zabraknąć też energii komunikacji – w tym przypadku kolorystyki czarnej, lub niebieskiej w dodatkach, alternatywnie kształtów falistych. Dobry związek to przecież komunikacja, rozmowa.

Zgodnie z dobrym feng shui sypialnia nie powinna być zbyt ciężka, ciemna, przytłaczająca, ani zbyt lekka, zwiewna, zbyt jasna. W obu wypadkach mamy brak równowagi energii męskiej i żeńskiej, o którą przecież w sypialni chodzi.

Zatem jak urządzić idealną sypialnię?

W konsultacjach feng shui, w których chodzi o poprawę jakości życia domowników (i sypialni) szyje się ją na miarę:
sprawdza daty urodzenia partnerów,
lokalizację sypialni w domu lub mieszkaniu,
możliwości ustawienia łóżka i skierowania go na  korzystne kierunki spania partnerów
usytuowanie drzwi i okien w sypialni
aranżację samej sypialni

Feng shui … sypialnia marzeń to temat rzeka… A co Ty możesz zrobić?

Na pewno odpowiedzieć na kilka  kluczowych pytań:

Do czego służy Twoja sypialnia?

Ile czasu przed snem spędzasz w niej z partnerem?

Jak często jesteście w sypialni blisko?

Jak oceniasz aranżację swojej sypialni – czy jest modna czy seksowna? Nie zawsze obecne trendy sprawdzają się w  aranżacji sypialni, która służyłaby partnerom

W jakiej aranżacji sypialni byliście naprawdę blisko

Czy łóżko dostaje energię w Twojej sypialni? Czy jest ustawione tyłem do drzwi, przodem do wejścia w tzw. pozycji trumiennej, czy może  w świetle drzwi, skąd was wywiewa? Wszystkie  te pozycje łóżka nie są rekomendowane

Co możesz zmienić by w tej sypialni być częściej i bliżej z partnerem. Jak musiałaby się zmienić aranżacja, by sypialnia była bardziej przytulna, byście ją bardziej lubili oboje, byście chcieli być w niej częściej?

Sypialnia inspiracje dla związku…

Zmień kolory,  przełam je na inne niż do tej pory, zmień ustawienia, zmień tkaniny, dywaniki, dekoracje. Zmień na coś całkiem przeciwnego niż masz, jeśli obecna sypialnia Ci nie przynosi tego, czego potrzebujesz. Ale…

Związek nie tylko buduje się w sypialni. To także stół w domu, ustawienie kluczowych mebli kanap, foteli, kuchni – by być razem, by rozmawiać, by tworzyć swoją intymność podczas całego dnia, nie tylko kilku minut w sypialni.

 A co, jeśli nie masz swojej sypialni?

Jeśli nie masz sypialni zorganizuj miejsce do spania wobec powyższych, wszędzie możesz być bliżej ze swoim partnerem, zmieniając aranżację na lepszą energetycznie.

O  dobrym feng shui w sypialni możesz przeczytać także  na moim blogu  domnadobre.

Konsultację feng shui sypialni zamów TUTAJ.