Czym jest TO feng shui i po co mi znać te zasady? Ty znowu o tych swoich chińskich zabobonach… Jak to jest z tym feng shui? Po co o tym tyle gadać? Po co mi ta chińszczyzna? Nic, co wiem mi się  nie zgadza. Przeczytałam tyle książek, a dalej nic nie wiem, mam coraz większy mętlik.

Tak jest istotnie. Każdy ma rację. W feng shui nic nie jest oczywiste, a spojrzenie na przestrzeń z punktu widzenia konsultanta feng shui to nakładanie wielu warstw interpretacji, szkół, wiedzy i doświadczeń z wykonanych zleceń.

Feng shui to harmonia we wnętrzach i w Tobie

Wikipedia pisze tak: Feng shui  (dosłownie wiatr i woda) – starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym.

W najprostszym ujęciu to wiatr i woda. Chińczycy mówią, że energia spływa z gór i jest niesiona rzekami, a konsultant potrafi ocenić jej jakość i nią pokierować, ustawić dom, poprawić dom lub miejsce pracy, albo biznes, by ludzie osiągali to co zaplanują, by miejsca w których są ich wspierały a nie pracowały przeciwko nim.

Jest feng shui klasyczne – podstawa, klucz do zrozumienia przestrzeni, pokora w interpretacji, lata nauki i doświadczeń. Feng shui związane z oceną i poprawą przestrzeni, wyłapaniem błędów przestrzeni, podbiciem pozytywnych obszarów i zniwelowaniu tych gorszych.

W obiegowym ujęciu znajdziesz też  tzw. feng shui  dekoracyjne, aranżacyjne  – to o czym piszą książki, artykuły, czasem dla  lepszego kontaktu z klientem  – baza do rozmowy, bo ktoś już przeczytał i nie potrafi się odkleić od tej treści.

Konsultację feng shui zamów TERAZ tutaj.

Znajomość zasad dobrego feng shui dla mnie to przede wszystkim:

harmonia

harmonijny rozwój

znak i informacja dlaczego coś działa, lub nie działa

klucz do dobrych finansów, relacji, zdrowia, biznesu, rozwoju

umiejętność oceny lokalizacji

umiejętność analizy energii, jakie wpływają na nas w miejscu pracy, w domu, w biznesie i informacja , co nam dają lub zabierają

umiejętność manewrowania i doenergetyzowania miejsc, które mogą wspierać nasze cele i oczekiwania

narzędzie do rozwoju siebie i osiągania celów

wsparcie  potencjału miejsca, gdzie pracujemy, lub mieszkamy

umiejętność wyciągania wniosków z tego, co nas otacza

umiejętność wpisania się w otoczenie gdzie mieszkam, lub pracuję i harmonijne współ- życie

pewien rodzaj hygge:)

A czym dla ciebie jest feng shui???

Masz swoją definicję???