4 lutego 2020 oficjalnie już rozpoczyna się Nowy Rok Chiński – Rok Metalowego Szczura. Ta data związana jest z tzw. rokiem solarnym, który biorą pod uwagę konsultanci feng shui, pracując i  transformując życie ludzi. Drugą datą, z którą możecie się spotkać mówiąc o Nowym Roku Chińskim jest 25 stycznia. Tak więc już na dobre i oficjalnie jesteśmy w Roku Szczura – roku możliwości, ale też wyzwań.

Rok Szczura to rozpoczęcie czegoś nowego. Chiński zodiak ma 12 miesięcy  – tak więc warto przypomnieć sobie, jak wyglądał rok 2008 (lub 1996) w naszym życiu. Był to rok ziemnego szczura –  był trochę  łagodniejszy, ale może być w jakimś stopniu podobny.

W 2020 roku w obszarze szczura pojawi się  bardzo silna energia tzw. Grand Duke. Grand Duke może być wyzwaniem, może być trudnym rokiem, może być problematyczny, może być związany z wielką presją, może nami wstrząsnąć.

Gołym okiem widzimy, obserwując to, co dzieje się na świecie, że szczur niesie nowe niekorzystne energie, zdarzenia.

Chińczycy podkreślają jednak, że każdy aspekt  ma działanie jin i jang – komuś jest gorzej, ale wówczas komuś może być lepiej. Ktoś bankrutuje, ale ktoś na tym może zarobić. Dlatego też warto mieć oczy szeroko otwarte i pilnować swojego.

Szczur w Chinach to symbol mądrości, płodności, inteligencji, instynktu, wytrzymałości, przedsiębiorczości, dobrobytu. Inaczej postrzegany jest u nas, niemniej jednak analizujemy tą energię używając symboliki.

Generalnie energia Grand Duka to także sygnał do tego, by się przygotować strategicznie do możliwości pojawienia się presji, emocjonujących, niekorzystnych zdarzeń, czy frustracji. Od nas zależy, czy im będziemy ulegać, czy spojrzymy na nie konstruktywnie.

Jaka jest recepta, by się poukładać w 2020 roku?

Przede wszystkim najważniejsza jest klarowność, znalezienie sensu i celu w tym co robimy.

Jeśli pojawi się stres – nie rezonujemy z nim. Koniecznie trzeba ustalić, w którym kierunku chcemy się rozwijać  i nie rezygnujemy z tej ścieżki.

Energia metalowego szczura, czyli energia metalu – to decyzje, to emocje, ale też komunikacja z ludźmi  rozmawianie, nie tylko rozmowy a rozmawianie, dyskutowanie, decydowanie. W 2020 energia ta rezyduje także w centralnym obszarze naszego domu – warto też sprawdzić, co tam mamy i mieć ten obszar na uwadze.

Rok 2020 to także pokazywanie się i  bycie na zewnątrz, które to może przełożyć się na energię liderowania.

Nowa energia może  dotyczyć  pracy, postrzegania Ciebie na zewnątrz, firmy w której pracujesz,  branży, przyjaciół, kolegów, także związku, relacji, twoich planów, ludzi wokół. Jeśli patrzymy analitycznie na znaki chińskiego zodiaku w Twoim wykresie urodzeniowym sprawdzamy to szczegółowo, czy masz szczura w tzw. Czterech Filarach Przeznaczenia i co on Ci może zrobić – co dać , co zabrać.

Ludzie urodzeni w Roku Szczura to ludzie urodzeni w latach: 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020.

Powyższe informacje będą z nimi rezonowały bardziej, niemniej  jednak ten znak możesz znaleźć także w obszarze tzw. miesiąca, dnia i godziny w BAZi.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, by poukładać się w 2020 roku, by mieć mapę energii, co ważne w Twoim życiu  i domu, jakie są prognozy dla Ciebie na ten rok – koniecznie napisz. Tu masz kontakt do mnie.