Już wkrótce planuję cykl Akademia Feng Shui dla początkujących i krok za krokiem przeprowadzę Cię przez Twoje mieszkanie lub dom, by lepiej w nim funkcjonować. Ostatnio pisałam, o 9 kluczowych pytaniach które pomogą ci ruszyć z miejsca, zobaczyć, co w Twoim życiu działa, gdzie utknęłaś  i co warto poprawić. Te pytania możesz znaleźć tutaj.  Ale na początek  musimy uwolnić energię. Do podjęcia tego tematu zainspirowała mnie I., która była bardzo tajemnicza, gdy do niej zadzwoniłam.

A to było  to tak:

Po 10 minutach rozmowy słyszę, że chyba zastałam I. w niedwuznacznej sytuacji; jest tajemnicza, zmieszana, ociąga się z opowiadaniem, odpowiada półsłówkami. Myślę,  o Ty, szczęściaro, tak w środku dnia! Ale nic z tych rzeczy. I. po prostu sprzątała razem z przyjaciółką!

Okazało się, że  zastałam ją zakopaną w  rzeczy zbierane od lat i stojącą nad podjęciem decyzji: czy to wywalić, czy wsadzić do szafy na kolejne 10 lat.  Nie powiem wstrzeliłam się w moment. I. dostała reprymendę od konsultanta feng shui – WYWAL TO OD RAZU!

A jak zabrać się za porządki, jeśli się nie chce? Być może pomoże Ci Kaizen.

Wracając jednak do Akademii Feng Shui dla początkujących – żeby cokolwiek ruszyć trzeba się przygotować do przestawiania, szurania meblami, ruszania energii czy malowania – generalnie musimy uporządkować. Ale co?

Jak zatem ruszyć energię?

Podpowiadam: wybierz coś dla siebie, czego Ci potrzeba/niepotrzebne skreślić:

porządek na biurku
w szafkach z dokumentami
w szafkach kuchennych
mycie okien
mycie podłogi
wyrzucanie ciuchów
wyrzucanie torebek
porządek w biżuterii
oddanie zabawek dziecięcych
oddanie ciuchów dziecięcych
wywalenie nieużywanych tkanin; ręczników, pościeli, obrusów, zasłon, firan
Inne

Feng shui,  czyli wiatr i woda, to z jednej strony umiejętność manewrowania energią, sprawdzenia, czy płynie i gdzie płynie, a potem umiejętność jej skupienia tam, gdzie potrzebujemy.

W takim najprostszym ujęciu  feng shui  – porządek, to podstawa do ruszania  następnych aspektów w przestrzeni i w życiu. Musimy najpierw uwolnić przestrzeń –  zrobić miejsce dla nowego. Jeśli tego nie zrobimy energia nie popłynie  w te miejsca, które są zablokowane, zastawione, zagracone, zapełnione rzeczami. O porządkowaniu, odgracaniu czyli po porostu  o sprzątaniu pisałam tutaj:

Zrób to od razu czyli sprzątamy i nagradzamy się

Marie Kondo czyli dobre feng shui

Mam dla Ciebie  jeszcze dwa zadania:

Zadanie nr 1

Przeczytaj proponowane teksty w kontekście swojego mieszkania. Może masz coś jeszcze, co Ci blokuje energię.

Zadanie nr 2

Ruszaj do pracy – włącz ulubioną muzykę na słuchawkach i zrób to od razu! Ja obecnie pracuję nad nowym wizerunkiem sypialni. Jest cudnie (a wydawało się, że w mojej sypialni nie mam nic do porządkowania).

Już wkrótce pokażę Ci od czego zacząć poprawianie domu lub mieszkania, by było w nim jeszcze lepiej. Jeśli jednak potrzebujesz fachowej konsultacji, wiesz gdzie mnie znaleźć:)

Jeśli  ten tekst był dla Ciebie w jakiś sposób inspirujący  – zostaw mi lajka.

Udostępnij go przyjaciółce – może Ona też tego potrzebuje.

Pozdrawiam Cieplutko