To bardzo trudne, by streścić całą chińską mądrość związaną z przestrzenią w kilka minut. Bo jak opowiedzieć o operacji  narządu osobie, która nie zna się na medycynie, lub naprawie samochodu, kiedy ten kojarzy nam się z  gazem, hamulcem, kolorem i prędkością? To bardzo trudne. Tak też było, kiedy zgodziłam się opowiedzieć o zasadach feng shui w Dzień Dobry TVN, pozostawiając cały warsztat klasycznego feng shui  dla konkretnych konsultacji.

Na początek zdjęcia… tak pracowaliśmy…

A tutaj masz linka do video ze mną w Dzień Dobry TVN.

I jak na konsultanta feng shui przystało…. prostuję:

Czym feng shui nie jest?

Feng shui to nie  stereotypowe przestawianie mebli a diagnoza przestrzeni, w której żyjemy i podbicie aspektów pozytywnych, oraz eliminacja tych negatywnych.

Feng shui to wiedza o tym, jak osiągnąć harmonię w przestrzeni, która przekłada się na nasze życie. To wiedza o przepływie energii, umiejętności jej skupienia i rozpraszania. To wiedza, gdzie mieszkać i jak mieszkać, by było nam dobrze.

Jeśli o czymś przeczytasz w gazecie, książce to bądź pewien, że to stereotyp – jako konsultant feng shui daję Ci słowo honoru.

Jeśli słyszę o  czymś, co powinniśmy, lub nie powinniśmy, bo tak uważają konsultanci feng shui – daję Ci słowo, że wcale tak nie jest. To, co czytasz, czy słyszysz to marketingowe podejście do wiedzy o harmonii, dobrostanie i przepływie energii – wiedzy mądrej, sprawdzonej, która może Ci służyć.

Joey Yap – mój mistrz o feng shui…

Nie trzeba wierzyć w naturę, aby natura działała – mówi mój mistrz feng shui Joey Yap tłumacząc klasyczne podejście do tej wiedzy. I dalej…Klasyczne Feng Shui polega na skupieniu się na wyrównaniu Qi ze środowiska naturalnego w oparciu o kierunek, lokalizację, czas, ukształtowanie terenu i ukształtowanie wody. Celem  dobrego feng shui  jest  poprawa jakości życia mieszkańców domu, a nie dyktowanie im osobistego gustu dekoracyjnego, czy stereotypowe przestawianie mebli.  Zerknij tutaj na bloga Joeya może coś weźmiesz dla siebie.

Co możesz zrobić sam? sama?

Zapraszam Cię w podróż po swoim domu, swojej okolicy, by zobaczyć zdiagnozować, co daje Ci energię, co Ci ją zabiera i jak możesz to poprawić.

A na początek zapraszam Cię na chwilę  zastanowienia, czy Twój  dom pracuje dla Ciebie czy przeciwko Tobie… Oceń sama.. oceń sam…I koniecznie przejrzyj na wskroś tego bloga, na którym jesteś, by poprawić jakość swojego życia.

A jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy… koniecznie zadzwoń, lub napisz.