Pisząc o przykładach z życia wziętych  z jakimi przyszło mi się zmierzyć jako konsultant Feng Shui przychodzi mi do głowy  firma, która przynosi niewielkie korzyści, wszyscy boją się sekretarki, kontrahenci pojawiają się w firmie bardzo rzadko, poza tym szef ma dużo pomysłów, ale nie wie jak je zrealizować. W trakcie ekspertyzy okazuje się, że naprzeciwko firmy powstał nowy budynek hamujący de facto perspektywy firmy, sekretarka ma dwa razy większe biurko niż szef, kontrahent może skorzystać tylko z jednego stojącego w sekretariacie krzesła ustawionego tyłem do drzwi wejściowych. Poza tym jeden z szefów nie ma biurka w ogóle, drugi ma widok na ogromny mur za oknem.

Obrazu dopełniają kraty bezpieczeństwa w oknach. W tej sytuacji zapytałam żartobliwie, jaką perspektywę ma szef firmy, który dziesięć godzin dziennie zapatruje się na ten wysoki mur i kraty w oknach? Żeby zmienić zastaną rzeczywistość natychmiast zmniejszono biurko (i wpływy) sekretarki, wprowadzono dwa mocne miejsca dla szefów odwracając ich uwagę od muru i krat, zmieniając ustawienie biurek wprowadzono ich kontrolę nad całą firmą, ustawiono bezpiecznie siedziska dla klientów, którzy z łatwością wracają, zlikwidowano wszelkie ucieczki energii i wprowadzono jej nowe obiegi zasilające wszystkie pomieszczenia firmy. Od tej pory firma ma świetne kontakty z klientami, dynamicznie się rozwija a nawet otrzymała propozycje zmiany lokum na zdecydowanie lepsze.

Innym moim doświadczeniem była ekspertyza salonu fryzjerskiego. Z jakiegoś powodu, każdy interes w tym miejscu upadał. W trakcie analizy okazało się, że salon usytuowany jest na wprost ogromnego budynku – stąd energia perspektywy, rozwoju była maksymalnie zaburzona. Strefa przyjaznych ludzi okazała się wąskim korytarzykiem, na strefę związków przypadał schowek na różne niepotrzebne rzeczy, natomiast cała strefa odpowiadająca w Feng Shui za przypływ gotówki i bogactwo była strefą odjętą w tym salonie.

Ktoś kto wiedziałby o tym wszystkim przed kupieniem salonu na pewno nie zdecydowałby się na niego. Dlatego też ważne jest, aby zakładając firmę razem z konsultantem zrobić rachunek przyszłych zysków i strat. Na co dzień konsultuję także firmy, sklepy, czy restauracje, które są niewidoczne – nic ich nie odróżnia, czy nie wyróżnia z ogółu, dlatego też nieustannie zadaję pytanie ” dlaczego klient ma przyjść właśnie do Ciebie”, co takiego go przyciągnie? Innym problemem są o dziwo! źle ustawione miejsca pracy prezesa.

Prezesi mają ogromne kłopoty zarówno z bezkonfliktową kontrolą nad swoimi pracownikami, potencjalnymi klientami. Innym problemem są blokady na wejściu – słupy, drzewa, ściany, a więc wszystko to, o co rozbija się powodzenie firmy. Nieobecność pracowników, stała rotacja, kłótnie w firmie, długi, czy brak klientów to ewidentnie przypadki dla eksperta Feng Shui – przypadki, którym fachowiec z łatwością zaradzi.

Nowy  2013 Rok to czas postanowień, deklaracji, zmian. Feng Shui jest także, a może przede wszystkim pomocne w rzeczach najważniejszych, a więc w ulepszeniu związków z ludźmi, pojawianiu się nowych możliwości, nowych znajomości, rozwiązaniu konfliktów z teściową, dziećmi, małżonkiem czy znalezieniu nowego partnera. Tego typu konflikty mogą mieć przyczynę w źle ustawionej przestrzeni.

W trakcie ekspertyzy mieszkania okazuje się na przykład, że wszelkiego rodzaju siedziska a więc kanapy, fotele, krzesła znajdują się na przestrzale energetycznym. Takie ustawienie mebli na pewno będzie generowało kłótnie ,niepokój, niechęć do przebywania w domu. Dlatego że energia zamiast harmonijnie opływać nasz dom uderza prosto w nas. To tak, jakby całe wieczory spędzać w przeciągu.

Gwarantuję, że po pewnym czasie wszyscy będą jednakowo umęczeni tym miejscem. Albo odwrotnie domownicy są umęczeni, albo często chorują, bo ich dom w ogóle nie ma energii – energia wchodzi do mieszkania i natychmiast pędzi ku oknu naprzeciwko wejścia, nie zasilając domu, albo w ogóle nie wchodzi bo hamuje ją ściana na wejściu.

Praca konsultanta to ewidentne wprowadzanie zmian, dlatego też decydując się na konsultację trzeba być przygotowanym na działanie. Nowy obieg ścieżek energii w domu, kolorystyka, zmiana ustawienia mebli, odpowiednio zastosowane lekarstwa przestrzeni, powodują zmiany w krążeniu energii, a więc i w życiu. Logicznie rzecz biorąc jeżeli dotychczas były problemy w konkretnej przestrzeni, zmieniając tą przestrzeń coś MUSI drgnąć w życiu!. Ktoś mądry powiedział, że tylko głupiec spodziewa się zmian nic nie zmieniając. Dlatego też do zmian zachęcam zawsze. Myślę, że warto poeksperymentować, jeżeli dzieje się źle, albo nie po naszej myśli.

Drogi Czytelniku po co być samotnym, po co mało zarabiać, po co być skłóconym, zdenerwowanym, po co celebrować problemy? Ja sama nie znajduję satysfakcjonującej odpowiedzi na te pytania, dlatego też zamiast na problemach radzę skupić się na ich konkretnym rozwiązaniu – czego z całego serca  życzę.

Foto: pintereest.com