Kolory feng shui – kolor biały, szary, srebrny

Kolory feng shui  – kolor biały, szary, srebrny  to kolejny ważny w feng shui temat. Energię metalu – skupienia do środka, zestalenia prezentują właśnie takie kolory jak biel, srebro, metal, srebro, złoto, szarości. Często mieszkanie urządzone w takiej kolorystyce powoduje zbyt silne skupienie energii do wewnątrz, w efekcie czego mieszkańcy mogą mieć problemy z realizacją swoich planów czy marzeń.

Z drugiej strony  w racjonalnych dawkach kolory z powyższej palety koniecznie muszą znaleźć się w domu, ponieważ są bezpośrednio związane z mężczyzną. Często brakuje ich u osób samotnych zamawiających ekspertyzę Feng Shui.

Kolorystyka bieli szarości i metalu to także energia przewodnictwa przywództwa, pewności siebie, o czym się zapomina. Kolory te wskazane są  na zachodzie i północnym zachodzie jako energie kluczowe, oraz jako energie wspierające na północy, północnym wschodzie oraz południowym zachodzie. Nie są wskazane na pewno na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie na dużych powierzchniach mogą zaszkodzić rodzinie lub finansom.