Jeśli wchodzimy w obszar dobrego feng shui, czyli obszar, który będzie wspierał nie tylko Twoje mieszkanie, ale przede wszystkim Twoje Życie – są pewne miejsca, w których kwiaty i rośliny odgrywają ważne role.

Co to znaczy?

Kwiaty i rośliny to najlepsze remedium  energii drewna. Energia drewna to przede wszystkim łagodny równomierny perspektywiczny rozwój w podstawowym ujęciu. A kto nie chciałby się rozwijać? No właśnie…

Dlatego też, jeśli decydujesz się na stworzenie domu zgodne z najlepszym feng shui, warto znaleźć miejsca, gdzie rośliny i kwiaty powinny stanąć – to jest  – gdzie będą wspierać nasz rozwój.

I tak….

Obszar awansu w pracy, ruchu, przełomu i rodziny wspiera wschód, więc tutaj warto pomyśleć o roślinach.

Obszar finansów, dobrobytu, sukcesów w nauce, inteligencji wspiera południowy wschód i tutaj też warto ustawić remedium drewna.

W obszarze północnym, szczególnie w 2019 roku warto ustawić kwiaty w wodzie. W tym roku mamy tutaj obszar tzw. atrakcyjności roku. U mnie  zawsze stoją tutaj tulipany. Mam na myśli obszar N2 – najbezpieczniej zakres stopni 355 do 5 stopni – robiąc odczyt kompasem w centrum domu, czy mieszkania.

Generalnie na wschodzie, południowym wschodzie i północy korzystne są przede wszystkim rośliny o zwisających pędach.

Uwaga: Zasady feng shui jasno komunikują też: Nie lokujemy nigdy dużych roślin w centrum domu…. energia drewna stoi w sprzeczności z energią ziemi, którą mamy w centrum.

Rośliny i kwiaty warto ustawić także w obszarze południowym domu, ale uwaga – te bardziej o ostrych liściach, niż o zwisających pędach, czyli te które reprezentują energię ognia, przynależną temu obszarowi –  a nie energię wody. Tutaj także świetnie będą się miały kwiaty w wodzie. Kwiaty wspierają dobry PR, reputację, wizję czy progres.

Drewno także świetnie wspiera  nasz osobisty obszar atrakcyjności, by być atrakcyjnym na rynku pracy, w biznesie i w związkach, ale to już ustawia się w odniesieniu do daty urodzenia domowników.

Rośliny lokuje się też w innych miejscach w konsultacji feng shui – to już jednak w odniesieniu do konkretnych domowników i skierowania domu.Mogą stanąć na biurku pod oknem, w brązowej lub szarej sypialni, dla przełamania energetycznego. Generalnie najważniejsze jest, by podbiły feng shiu w mieszkaniu czy feng shui w domu.

A gdzie Ty masz ustawione kwiaty lub rośliny? Planowanie mieszkania krok po kroku to duża frajda a rośliny to dekorowanie mieszkania, urządzanie mieszkania- czyli najprzyjemniejszy aspekt.
Być może warto sprawdzić, czy w Twoim domu wspierają Twoje życie…. awans w pracy, obszar rodziny, lub rozwój osobisty.

Konsultację twojego domu, mieszkania, firmy zamów teraz TUTAJ.