ustawienie biurka

Temat “biurko pod oknem” jest topowym tematem feng shui. Całkowicie nie rozumiem, dlaczego, ale rozumiem potrzebę korzystnego ustawienia biurka dla siebie do pracy w domu, czy dla dziecka do nauki. Korzystnego? To znaczy, jakiego?

Jeśli mówimy o klasycznym feng shui biurko ustawia się w miejscu wspierającym energię pracy, kariery, finansów, ale też korzystny kierunek użytkownika. W feng shui mamy takie kierunki. Możesz sprawdzić je tutaj u mojego mistrza feng shui Joeya Yapa.

Z mojego doświadczenia wiem, że najważniejsza jest jednak FORMA czyli ustawienie logiczne, funkcjonalne i mądre.

Bo co z tego, że biurko ustawimy zgodnie z formułami i szkołami feng shui, jeśli będzie Cię stamtąd wyrzucać, będzie Ci niewygodnie, czy nie będziesz lubiła tego miejsca.

Biurko po oknem,
co musisz wiedzieć?

Najważniejsza jest lokalizacja drzwi,
bo względem niej będziemy ustawiać biurko w pokoju.
Siłę buduje też ściana za plecami.

Drzwi są bramą chi – energii, która wchodzi do pomieszczenia. Jeśli dostaniesz jej za dużo – wyrzuci Cię, za mało – stracisz motywację do pracy. Są też przypadki złego ustawienia biurka i straty pracy… ale to już temat o którym pisałam tutaj…. a tutaj pisałam o biurku w sypialni.

Ustawienia, które omawiam dotyczą regularnej pracy np. w domu, bądź nauki w tym miejscu, co najmniej kilka godzin. Czasem ustawia się biurka bardziej do uprawiania hobby, przeglądania netu, czy „wyglądania”. Te możesz ustawiać jak chcesz. Tutaj decydujesz sama, choć, jeśli Ci niewygodnie – szukaj nowego miejsca.

Każde biurko powinno wyglądać pięknie – to ono przecież wspiera Twoją pracę, Twój sukces, Twoje pieniądze. Możesz otoczyć się atrybutami sukcesu, którego pragniesz, możesz kupić piękne segregatory, pojemniki, długopisy, a nawet ustawić rośliny, lub kwiatki w doniczce na biurku.

Jeśli potrzebujesz zmiany, bo nie idzie Ci w biznesie, lub masz problemy w domu z ustawieniem pokoju dzieci lub ustawieniami w ogóle ZADZWOŃ. Jestem ekspertem feng shui od ponad 25 lat, wiem zdecydowanie więcej, wiedziałam zdecydowanie więcej, więc mogę pomóc.

Niekorzystne ustawienie biurka pod oknem

Tyłem do drzwi, przodem do okna. Ładnie wygląda, czasem jedyne możliwe ustawienie, brak jednak wsparcia ściany, zakorzenienia.

Tyłem do drzwi, z drzwiami po przekątnej. To ustawienie nie zakorzenia nas przy biurku, możesz nie lubić tego miejsca, mimo,że pięknie wygląda.

W sypialni – Nie. Mieszasz funkcję wypoczynku, czyli zdrowia z pracą. Tylko w newralgicznych przypadkach, kiedy nie masz w ogóle miejsca.

Tyłem do okna przodem do drzwi. Brak silnej pozycji – pozycję wspiera tutaj firanka zasłaniająca okno. Warto biurko odwrócić o 90 stopni, ze ścianą za plecami, poczujesz się jak prezes.

Bez ściany za plecami. Gdyby pokój był długi pojawi się sha chi – energia tnąca, wyrzucająca z tego miejsca. Sprawdzi się w małych pokojach, gdzie plecy budują już inne bliskie sprzęty, lub ściany.

Korzystne ustawienia biurka pod oknem

Bokiem do okna. Bardzo korzystnie. Warto zabezpieczyć meblem prawą stronę, by nie siedzieć od razu na wejściu.

W miejscu, gdzie możesz kontrolować drzwi, ze ściną za plecami. Super.

Biurko ze ścianą za plecami, korzystna pozycja “norki” – otulającego miejsca w formie bliskiej ściany, lub innego mebla czy sprzętu.

Na pewno też sprawdzi się biurko na ścianie przy wejściu do pokoju, kontrolujące drzwi.

Wybrane przykłady zdjęć pochodzą z Pinterest.com z mojej Tablicy: Gabriela Wagner ekspert feng shui, na którą Cię serdecznie zapraszam. Znajdziesz tu dwie moje pasje wnętrza i ubrania.