Mam wolne. Wakacje. Robię dla siebie konsultację feng shui. Jak to? Konsultant feng shui? A jakże! Parę razy w roku sprawdzam, co mi może przestać działać, co gdzieś utknęło, co potrzebuję poprawić. Jak to robię? Bardzo prosto i Ciebie też zachęcam. Wystarczy kilka pytań, a przede wszystkim odpowiedzi. Cofamy się o kilka lat, lub miesięcy do tyłu i sprawdzamy, czy  nasze życie jest zgodne z tym, czego potrzebujemy. Jeśli nie – mamy informację, co nie działa i zmieniamy. Mam dla Ciebie 9 pytań feng shui, które mogą poprawić Twoje życie – w Twoim domu.

Moim klientom zawsze tłumaczę, że to całe feng shui to taki worek, do którego można włożyć wiele aspektów rzeczywistości. Ustawiamy mieszkanie lub dom, tak by  energia płynęła i aby nam dostarczała energii, jednym słowem robimy formę, ale też mamy do czynienia z czasem, który płynie, dla niektórych w danym roku lepiej, dla niektórych gorzej  – tak mówią Chińczycy. Wielokrotnie sprawdziło mi się to,  co wydawało się dziwne, niedorzeczne, lub bez sensu. Dlatego też, z taką atencją podchodzę do swojego domu i domów moich klientów. Ale wróćmy do rzeczy…

Sprawdzamy: co poprawić , co utknęło, co ruszyć….

Posłuży temu 9 pytań, które w terminologii feng shui łączą się z tzw. siatką bagua – mapą przestrzeni domu. Sprawdzamy to, co nas uwiera, a potem sprawdzamy  fragment przestrzeni w naszym domu, która związana jest bezpośrednio z tym pytaniem. Ocena od 1-10,  z czego 10-tkę dajemy temu, co idzie zgodnie z naszym planem.

Oceń każdy aspekt Twojego życia zadając sobie poniższe pytania lub pytania podobne:

1.Kariera – to, co chcę w życiu robić, co robię, ile radości dostarcza mi praca, czy jest to praca moich marzeń? Ocena:

2.Związki – jak wygląda mój związek? Szukam? Znalazłam? Mężczyźni ciągle się zmieniają, odchodzą, uciekają? Ocena:

3.Rodzina – kontakty z rodziną bliższą, dalszą, ale też awans w pracy. Na ile oceniam ten aspekt? Ocena:

4.Finanse – jak wyglądają, może być lepiej? Brakuje? Ciągle brakuje? Pieniądze uciekają? Jest dobrze? Ocena:

5.Zdrowie – czy w domu, mieszkaniu, w którym mieszkam ciągle mam jakiś problem zdrowotny, rozchorowałam się na dobre? Nie mam w ogóle takiego problemu? Ocena:

6.Przyjaźni ludzie – mam takich w swoim otoczeniu? Spotykam się z ludźmi? Odwiedzają mnie? Jest tak jak chcę? Mam przyjaciół? Jestem sama? A może jest ich za mało? Ocena:

7.Kreatywność – czy robię coś dla siebie, jestem kreatywna, czy zewnątrzsterowalna, mam hobby? Zajęcia dają mi radość? Lubię przepaść robiąc coś dla siebie? Albo w ogóle nie mam na to czasu? Nie chce mi się, nie mam pomysłu? Ocena:

8.Wiedza – mam autorytety? Korzystam z nich, podejmuję korzystne dla mnie decyzje? Ocena:

9.Sława – czy jestem tak znana w swojej dziedzinie, jakbym chciała? Czy ludzie o mnie wiedzą? Czy potrzebuję więcej dobrego PR? Czy pracuję, a nikt mnie nie zauważa? Ocena:

Jak powyższe aktywności wyglądają w miejscu, w którym mieszkam i odkąd tam mieszkam? Czy może coś utknęło odkąd się przeprowadziłam, czy przeciwnie ruszyło do przodu?

A teraz zaznacz 3 obszary, które dostały najmniej punktów, takie które warto poprawić, by ruszyło i nadeszło nowe. A  jak to zrobić? Który obszar sprawdzić? Które miejsce uporządkować, odgruzować, ruszyć, wprowadzić więcej powietrza?  O tym już wkrótce….

Konsultację feng shui zamów TUTAJ.