Wczoraj udzieliłam wywiadu na temat porządkowania przestrzeni, dlatego też wcześniej musiałam co nieco uporządkować w głowie przed rozmową. Krótki materiał pojawił się w Radiu Katowice, będzie go można znaleźć później także  na  tej stronie. Ale wróćmy do porządkowania przestrzeni… także przed  świętami…

Jak skutecznie po –sprzątać?

Sprawdza się strategia małych kroków – nigdy nie sprzątaj globalnie, całościowo, bo dopadnie cię frustracja już przed samym sprzątaniem. Zawsze po jednej szufladzie, po jednej półce, a kiedy  przekonasz się, że to łatwe może dołożysz kolejną, kolejną  i kolejną.

Zawsze sprzątaj w słuchawkach na uszach ze swoją ukochaną playlistą, ale uwaga tylko taką, która doda ci poweru i dynamiki. Każda czynność w rytmie  idzie zdecydowanie szybciej… nie tylko przy sprzątaniu:):):)

Nigdy nie używaj więcej niż używasz, może to masło maślane, ale jeśli masz zmywarkę na 12 kompletów nie oznacza to wcale, że te 12 kompletów musi być używanych:) Wystarczy komplet bądź dwa dla rodziny.

Zawsze odkładaj na miejsce. Zajmie ci to jakieś 3 sekundy,  a samo porządkowanie nieodłożonych rzeczy  zazwyczaj zajmuje sobotę. Oczywiście musisz wykształcić nawyk.

Zmień meble na system szufladowy, zdecydowanie łatwiej utrzymać porządek w szufladach niż w szafie, docierać do rzeczy wyjmować i chować.

Zawsze  otaczaj się ukochanymi rzeczami, tym co lubisz, co jest modne, co kochasz, co ci się podoba.

Dom z kilkoma przedmiotami, które lubisz, da ci zdecydowanie lepsze samopoczucie, niż dom z wieloma przedmiotami, za którymi nie przepadasz i tylko zajmują miejsce. Pozbywając się rzeczy zadaj sobie pytanie – czy mój poziom energii rośnie kiedy patrzę na tą rzecz? Jeżeli tak nie jest, po co masz się otaczać rzeczami, z którymi nie masz żadnej więzi.

Kup sobie dizajnerskie przedmioty do sprzątania, praca pójdzie szybciej i przyjemniej.

Deleguj zadania na domowników. Po co masz robić wszystko, kiedy może to zrobić ktoś inny.

Uwolnij przestrzeń by nadeszło nowe, lepsze, bardzo modne, czy wyczekiwane od miesięcy. Kiedy Twoja przestrzeń jest zablokowana, nie wiesz czego ci brakuje i nie kupujesz. Ja lubię kupować więc systematycznie wywalam.

Zawsze przy zakupie jakiejś rzeczy wyrzucaj 3 stare. Zasługujesz na stare? Ja nie!

Sprzątanie to super kreatywna sprawa to pozbywanie się starego na rzecz nowego. Zawsze dodaje energii, człowiek zyskuje jasną głowę i przestrzeń i czuje się lżejszy uwolniony pełny pomysłów.

A jak już po-sprzątasz kup sobie super prezent za to, że jesteś tak doskonała czy doskonały i ZRÓB TO OD RAZU.

Foto: pinteerest.com