Feng shui w domu dla kobiet

Feng shui w domu dla kobiet

Moje mieszkanie urządzone jest w neutralnej kolorystyce. Uzupełniam ja kolorami w detalach: poduchach, wazonach, butlach, obrazach, tkaninach. Ostatnio jednak znalazłam coś, co przykuło moją uwagę na dłużej –  żółta kanapa, kanapa w odcieniu najmodniejszej ostatnio ochry  – tak mówią specjaliści marki Dulux.

Próbkę tkaniny pokrycia kanapy w salonie znalazłam na dekoria.pl. konkretnie  tutaj . Piękna, stonowana szlachetna żółć. Nie przepadam za tym kolorem, ale odcień ochry mnie urzekł… I jeszcze jedno, może o tym nie wiesz: na www.dekoria.pl Możesz zamawiać próbki tkanin, by zobaczyć jak wyglądają w Twoim domu, a przede wszystkim świetle i poczuć pod placami fakturę tkaniny.

Dlaczego o tym piszę? Z dwóch powodów, które łączą się z feng shui: pierwszy to równowaga elementów męskich i żeńskich w domu, druga do energia kobieca w domu. A co może się wydarzyć kiedy te energie są zaburzone? Możecie sobie wyobrazić!

Dobrze urządzony dom to dom w równowadze energetycznej męskiej i żeńskiej. Ustawienie domu w barwach monochromatycznych po pewnym czasie zacznie nam dokuczać ponieważ będzie w nim brakowało równowagi. W chińskiej filozofii (w życiu też) wszystko  zmierza do równowagi dlatego też domy w całkowitej bieli lub brązach mogą nie wspierać właścicieli a  blokować ich aktywności życiowe i osiąganie sukcesów. Dlatego też pomysł  na żółtą kanapę w salonie świetnie może się sprawdzić.

Drugą niezwykle istotną kwestią jest energia kobieca w domu. To także energia stabilności stabilizacji, otwartości, umiejętności przyjmowania. Tę energię reprezentuje kolor żółty właśnie, ale także wszelkiego rodzaju kolorystyka neutralna wyprowadzona z brązów od tej najjaśniejszej kremowej, beżowej do mocnego brązu.

Bez tej energii dom nie funkcjonuje dobrze – bo kobieta nie funkcjonuje dobrze. W takich domach brakuje energii kobiecej, często dominuje mężczyzna, bo tam gdzie nie ma równowagi  silniejszy element zawsze rządzi.

Tak więc, może kolejna lektura już na żółtej kanapie?

Zajrzyj jeszcze na mojego bloga, gdzie znajdziesz więcej inspiracji na temat żółtej kanapy   i innych inspiracji  dotyczących wnętrz  www.domnadobre.pl

Jeśli potrzebujesz pomocy,  w Twoim domu nie dzieje się dobrze, lub zmieniasz mieszkanie, albo budujesz dom, koniecznie zadzwoń lub napisz,  kontakt  znajdziesz tutaj

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Pinterest.com