Dla konsultanta Feng Shui kolor jest jednym z narzędzi zmiany energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie – zmień kolory!

Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Zdecydowanie wpływa na nasze nastroje i emocje. Wyobraź sobie czytelniku jak będzie wyglądało Twoje życie, kiedy w domu będzie dominowała kolorystyka szarości i metalu, jak gdy w twoim domu będzie fioletowo, a jak gdy domem zawładnie zimny niebieski. Czy aby nie będziesz wówczas smutny, zniechęcony, nie biedzie ci zimno, a w domu mało przytulnie?

Sam kolor ma wiele funkcji i można go rozpatrywać pod względem fizycznym, biologicznym czy psychologicznym. I tak na przykład czerwień w sypialni wzmaga popęd, ciśnienie krwi, ale uwaga jeśli będzie go za dużo będzie męczył i może powodować nerwowość. Niebieski na przykład, albo zielony może niwelować stres, odprężać.

 W diagnostyce kolor jest oznaką zdrowia albo choroby, w kulturze sugeruje dostojeństwo, żałobę, czy zamożność. Może podkreślać funkcje zawodowe. Inaczej przecież ubiera się prawnik, artysta i handlowiec. Inaczej będziemy trakować osobę ubraną na różowo, inaczej na biało-granatowo. Kolor wzmacnia też, albo hamuje osobistą energię każdego z nas. A przede wszystkim zmienia poszarzałą rzeczywistość w miejsce tryskające życiem.

Zapraszam do przeczytania pozostałych artykułow zwiazanych z kolorem w Febng Shui.