Kolory feng shui czyli niebieski i czarny –  związane są z szeroko pojętą komunikacją. W profesjonalnej analizie bierze się pod uwagę wiele czynników w zależności od tego, co ekspert Feng Shui ma  do zrobienia. Może na przykład zlikwidować zastój uczuciowy, albo pobudzić energię sławy, lub ustabilizować niepewną sytuację w pracy, czy w związku. Dobór kolorystyki w domu dla konkretnego człowieka to zsumowanie wielu czynników, które wzmacniają osobistą chi mieszkańców i domów, w których mieszkają.

Kolor w feng shui jest bardzo ważny. Kolor niebieski, lub czarny to kolory których zdecydowanie brakuje w konsultowanych przeze mnie powierzchniach. A te barwy reprezentują komunikację, wiedzę, naukę, mądrość, biznes.

Sama coraz bardziej lubię nowoczesne odcienie niebieskiego, które tak jak czarny świetnie komponują się w ciekawych wnętrzach  w formie ozdobnych detali: wazonów, ramek, pater, lamp, elementów biurowych, elementów tapet, dywanów lub elementów tkanin. Dodatkowo tak modny ostatnio styl skandynawski pięknie pokazuje, że niebieski ma wiele twarzy i nawet jako kolor zimny i nieciekawy może mieć ciepłe, radosne oblicze.

Sam kolor niebieski i wszelkie jego warianty, a także czarny to w Feng Shui  kolory związane  między innymi z komunikacją, niestety często brakuje ich w domu. Dlatego też warto sprawdzić czy w Twoim domu są elementy  związane z energią komunikacji???

A jak wprowadzać kolory – zobacz na moim blogu Dom na dobre.