Nowy Rok to pokusa podsumowań swojego życia: co się udało, co zawiodło, co nie działa. Jest to też czas postanowień noworocznych. W tym czasie sama robię podsumowania i  postanowienia – nazywam to feng shui czyli mocne postanowienie poprawy. Daje mi to sporą dawkę energii.

Dziś chcę zaproponować Ci spojrzenie na podsumowania i postanowienia noworoczne pod kątem przestrzeni. Czyli jak? Bardzo prosto: podsumuj to, co u Ciebie działa/nie działa w życiu, oceń w skali 1-10 i wprowadź zmiany. ALE, zmiany  w przestrzeni.

Być może, któryś z obszarów masz zablokowany,  brakuje go w ogóle w domu,  lub znajduje się w tzw. przeciągu energii, albo też jest zagrożony innymi błędami przestrzeni, lub roku, a Ty tych błędów, jako laik po prostu nie dostrzegasz…. I masz do tego pełne prawo. Zatem do dzieła…

Oceń swoje aktywności życiowe w skali 1-10Siatka ogólnie

  • Kariera (obszar północny) – to, co robisz w życiu, na ile Cię to cieszy, czy to jest to, co zawsze chciałaś robić
  • Związki (obszar południowo-zachodni) – jak wyglądają twoje związki/relacje z żoną, mężem, dziewczyną, chłopakiem, ludźmi w ogóle
  • Rodzina (obszar wschodni) – jak oceniasz relacje na poziomie rodziny, także jak oceniasz awans w pracy
  • Finanse (obszar południowo-wschodni) – jak oceniasz swoje finanse, czy są stabilne, czy ciągle brakuje Ci pieniędzy, czy pieniądze Cię lubią, czy uciekają od Ciebie?
  • Zdrowie (centrum domu) – jak oceniasz swoje zdrowie, mieszkając w miejscu, w którym mieszkasz? A może odkąd tutaj mieszasz coś się popsuło, może kiedyś było lepiej? A może wszyscy mają się tutaj bardzo dobrze
  • Przyjaźni ludzie (obszar północno-zachodni) – jak oceniasz swoje kontakty z ludźmi? Jest ich Tyle ile Ci potrzeba? Spotykasz się z ludźmi u siebie? Odwiedzasz znajomych? Wychodzisz?
  • Kreatywność (obszar zachodni) – Rozwijasz się, czytasz, masz hobby? Robisz coś dla siebie? Masz czas dla siebie na swoje widzimisię?
  • Wiedza (obszar północno- wschodni) – jak wyglądają Twoje decyzje, czy są trafne? Podejmujesz dobre decyzje? Potrafisz je podejmować? Masz mentorów, mistrzów?
  • Sława (obszar południowy) – jak wygląda Twój osobisty public relations? Czy jesteś znany z tego, co robisz? Czy potrzebujesz więcej splendoru? Czy pracujesz a nikt Cię nie widzi, nie zauważa, nie docenia?

Zobacz, który rejon domu szwankuje. Zobacz, co się w nim  znajduje. Uwolnij go, poprzestawiaj, zmień, opróżnij, lub dodaj czegoś, jeśli jest pusty. Próbuj, działaj …. obserwuj zmiany….

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia poszukaj kontaktu do mnie:)

Ale najpierw poszperaj także na moim stronach, może coś cię dodatkowo zainspiruje.

Pozdrawiam Cię noworocznie i ruszam spełniać moje noworoczne postanowienia:):):)

I jeszcze dwie moje inspiracje znajdziesz tutaj:

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,19409900,zmiana-tak-ale-dopasowana-do-ciebie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_wysokieobcasy

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,115167,19430282,czego-chcesz-od-zycia-to-niewlasciwe-pytanie-o-wiele-wazniejsze.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_wysokieobcasy

 

 

Foto: pintereest.com