sypialnia marzeń

Rozmowa z klientką na temat tego, jak dobrze zbudować sypialnię – trwa czasem nawet dwie godziny… Z jednej strony każdy wie, jak ma wyglądać sypialnia, z drugiej jest wiele drobnych niuansów, by sypialnia nas wspierała. Bo nie każda wspiera, a bywa też tak, że czasem pracuje przeciwko nam. Dziś wracam do absolutnych podstaw. Nazywam je “3 kroki do zbudowania dobrej sypialni.”

Buduj relacje poza sypialnią

Buduj relacje poza sypialnią – to absolutna podstawa. Przebywanie z ukochanym w Twojej sypialni to wisienka na torcie. Jeśli poza nią nie umiesz zbudować relacji, to nawet najpiękniejsza aranżacja nie poprawi tej relacji. Kobiety bardzo często fiksują się na aranżacji wnętrz totalnie o relacjach zapominając. Potwierdzam, że aranżacja wnętrz jest kluczowa dla dobrego zdrowia i relacji, ale też jest tylko wsparciem. Relacje budujesz przecież w domu, przy stole rozmawiając, na kanapie oglądając wspólnie filmy, w kuchni gotując. Także poza domem na wyjazdach, wycieczkach, weekendowych wypadach za miasto, do parku, do znajomych, czy rodziny. Wyobraź sobie dwie sytuacje: masz przepiękną sypialnię, z brakiem relacji i masz super relacje z przeciętną sypialnią… Co sprawdzi się bardziej? Ja jestem za przepiękną sypialnią i super relacjami – dwa w jednym.

Kluczowe kroki do budowy idealnej sypialni

Ustaw mądrze swoje łóżko

W feng shui łóżko ustawia się tak, by wspierało relacje, stabilizację, współpracę z ludźmi, czy nawet finanse., choć nie zawsze jest to możliwe. Podstawą jest jednak dobra forma. Co to znaczy? Dobra forma to ustawienie łózka wezgłowiem do ściany i na pewno nie w świetle drzwi. Twoje łóżko ma mieć silną pozycję – bo oprócz relacji, sypialnia to wsparcie zdrowia. Dlatego też, nie powinna być ustawiona  przypadkowo, z wejściem od razu na łózko, czy z łóżkiem bezpośrednio na przeciwko wejścia, tak ja często ustawia się w programach telewizyjnych. Ja jestem zdecydowanie na nie.

W sypialni energia do wypoczynku

Często śledzę w social mediach sypialnie. Są nowoczesne, piękne, w trendach… i przeładowane dekoracjami, detalami, kolorami, bzdurami. Dobrze ustawiona sypialnia to aspekt wypoczynkowy, uspokajający nas, wyciszający, resetujący od rzeczywistości. Dlatego też tutaj powinno się niewiele dziać. Tu powinno być stylowo, z klasą. Tu śpisz, tu nie potrzebujesz bodźców do działania a do wypoczywania. Jakie są Twoje bodźce do wypoczynku? Co sprawi, że poczujesz się wylogowana z rzeczywistości? Co daje Ci spokój?

U mnie:
Hygge
Łagodne kolory
Ubrane łóżko
Ubrane okno
Wszechogarniająca miękkość w tkaninach, wizerunkach, świetle.

Jaka powinna być idealna sypialnia?

Przede wszystkim  – Twoja.

Ja tylko mogę Ci doradzić spokój, wyciszenie, zdrowy sen i zdrowe relacje. Feng shui to równowaga pomiędzy aktywną rzeczywistością, która Cię otacza, a wypoczynkiem i resetem, który zbuduje Twoje dobre samopoczucie, Twoje dobre relacje i Twoje zdrowie i chęć na tę aktywną rzeczywistość.

Jeśli mówimy o idealnej sypialni to także należy zwrócić uwagę na to co nam ten ideał może zepsuć… czyli Jak poradzić sobie ze skosem.

ZRÓB TO OD RAZU TU! TU MASZ PRZEPIS NA ZMIANĘ 19 MIEJSC W DOMU.