sypialnia marzeń

Rozmowa z klientką na temat tego, jak dobrze zbudować sypialnię – trwa czasem nawet dwie godziny… Z jednej strony każdy wie, jak ma wyglądać sypialnia, z drugiej jest wiele drobnych niuansów, by sypialnia nas wspierała. Bo nie każda wspiera, a bywa też tak, że czasem pracuje przeciwko nam. Dziś wracam do absolutnych podstaw. Nazywam je “3 kroki do zbudowania dobrej sypialni.”

Buduj relacje poza sypialnią

Buduj relacje poza sypialnią – to absolutna podstawa. Przebywanie z ukochanym w Twojej sypialni to wisienka na torcie. Jeśli poza nią nie umiesz zbudować relacji, to nawet najpiękniejsza aranżacja nie poprawi tej relacji. Kobiety bardzo często fiksują się na aranżacji wnętrz totalnie o relacjach zapominając. Potwierdzam, że aranżacja wnętrz jest kluczowa dla dobrego zdrowia i relacji, ale też jest tylko wsparciem. Relacje budujesz przecież w domu, przy stole rozmawiając, na kanapie oglądając wspólnie filmy, w kuchni gotując. Także poza domem na wyjazdach, wycieczkach, weekendowych wypadach za miasto, do parku, do znajomych, czy rodziny. Wyobraź sobie dwie sytuacje: masz przepiękną sypialnię, z brakiem relacji i masz super relacje z przeciętną sypialnią… Co sprawdzi się bardziej? Ja jestem za przepiękną sypialnią i super relacjami – dwa w jednym.

Kluczowe kroki do budowy idealnej sypialni

Ustaw mądrze swoje łóżko

W feng shui łóżko ustawia się tak, by wspierało relacje, stabilizację, współpracę z ludźmi, czy nawet finanse., choć nie zawsze jest to możliwe. Podstawą jest jednak dobra forma. Co to znaczy? Dobra forma to ustawienie łózka wezgłowiem do ściany i na pewno nie w świetle drzwi. Twoje łóżko ma mieć silną pozycję – bo oprócz relacji, sypialnia to wsparcie zdrowia. Dlatego też, nie powinna być ustawiona  przypadkowo, z wejściem od razu na łózko, czy z łóżkiem bezpośrednio na przeciwko wejścia, tak ja często ustawia się w programach telewizyjnych. Ja jestem zdecydowanie na nie.

W sypialni energia do wypoczynku

Często śledzę w social mediach sypialnie. Są nowoczesne, piękne, w trendach… i przeładowane dekoracjami, detalami, kolorami, bzdurami. Dobrze ustawiona sypialnia to aspekt wypoczynkowy, uspokajający nas, wyciszający, resetujący od rzeczywistości. Dlatego też tutaj powinno się niewiele dziać. Tu powinno być stylowo, z klasą. Tu śpisz, tu nie potrzebujesz bodźców do działania a do wypoczywania. Jakie są Twoje bodźce do wypoczynku? Co sprawi, że poczujesz się wylogowana z rzeczywistości? Co daje Ci spokój?

U mnie:
Hygge
Łagodne kolory
Ubrane łóżko
Ubrane okno
Wszechogarniająca miękkość w tkaninach, wizerunkach, świetle.

Jaka powinna być idealna sypialnia?

Przede wszystkim  – Twoja.

Ja tylko mogę Ci doradzić spokój, wyciszenie, zdrowy sen i zdrowe relacje. Feng shui to równowaga pomiędzy aktywną rzeczywistością, która Cię otacza, a wypoczynkiem i resetem, który zbuduje Twoje dobre samopoczucie, Twoje dobre relacje i Twoje zdrowie i chęć na tę aktywną rzeczywistość.

Jeśli mówimy o idealnej sypialni to także należy zwrócić uwagę na to co nam ten ideał może zepsuć… czyli Jak poradzić sobie ze skosem.

Podsumowując: urządź swoją sypialnię najlepiej jak potrafisz a równolegle buduj relacje. Będzie dobrze:)