Pytacie mnie, co jest najważniejsze przy budowie domu, wyborze lokalizacji firmy, czy mieszkania. Co prognozuje feng shui tego miejsca? Jednym słowem: kupić tutaj, w tym miejscu, w tym bloku, w tym kształcie,  z tym sąsiedztwem, z takim rzutem? Jaki jest projekt domu na szczęśliwe życie?

Projekt domu, czy mieszkania i okolica prognozą na szczęśliwe życie

To przede wszystkim okolica tak naprawdę pracuje na jakość energii, która w domu się pojawi.  A co to jest ta, jakość energii? Odpowiadam: dobry związek, dobre finanse, zdrowie, wypoczynek. Ale też podkreślam, że to dopiero wstęp.

Nie wypoczniesz  na nowym osiedlu, gdzie masz mnóstwo samochodów, balkon przy balkonie i widok na ruchliwą drogę. Okolica ma wartość Yang – aktywną.Te mieszkania są korzystne dla młodych, dla pracujących, dla osób, które potrzebują energii płynącej także z zewnątrz. Jeśli szukasz spokoju, wypoczynku,  cichego domu to nie jest energetyka dla Ciebie.

Projekt domu parterowego, jednorodzinnego, stodoły, i każdego innego

Czasami załamuję ręce, widząc, na co chcą zdecydować się klientki. Wierzcie mi – to, że dom jest piękny, mieszkanie od dewelopera, czy nowa lokalizacja firmy została wyremontowana i jest niedroga, nie znaczy nic, kiedy okazuje się, że ludzie w tym miejscu zbankrutowali wcześniej, rozwiedli się, przewlekle chorowali, czy nie lubili tego miejsca, mimo wszystko. rzut-mieszkania

Korzystniej jest skonsultować przestrzeń, zrobić zmiany na papierze, czy ruszyć kilka ścian, niż wprowadzać się do miejsc, które mogą nam zaszkodzić.

Wiem, że nie każdy wierzy w dobre feng shui, ale mimo wszystko warto wiedzieć, co może szkodzić, by to po prostu mieć pod kontrolą.

O ile możesz zrobić wszystko w mieszkaniu czy domu, nie masz wpływu na okolicę, sąsiadów, powstające budynki, czy ruchliwe drogi. Jeśli jednak już zdecydowałaś, warto sprawdzić sam plan mieszkania lub domu, by dodatkowo nam nie szkodził.

Na co zwracać uwagę przy wyborze działki budowlanej, mieszkania, firmy?

Kluczowy jest nieskomplikowany rzut domu, plan, kształt przestrzeni, najlepiej regularny, lub zbliżony do regularnego kształtu – kwadrat czy prostokąt.

Projekt domu jest mapą pokazującą, które z rejonów są zablokowane, które mają potencjalne ucieczki energii, lub są korzystne dla domowników. Pewne ustawienia ścian, okien, ścieżek komunikacyjnych, rozkładu pomieszczeń prognozują powodzenie w konkretnych obszarach życiowych. Przestrzeń daje nam pewne informacje, dobrze je wykorzystać inwestując oszczędności życia i historię swojej rodziny.

do-tekstu

Dodatkowo  decydując się na nowe lokum, warto mieć na uwadze między innymi:

niezabudowaną strefę centrum,

obszar kominka,

obszerną strefę wejścia wewnątrz jak i na zewnątrz, by energia mogła rozejść się po domu,

brak ucieczek energii na linii  drzwi wejściowe – okna – klasyczne przeciągi,

brak kuchni, szaf, schowków, toalet w centrum,

brak okien dachowych i belek nad łóżkiem w  głównej sypialni,

schody na piętro wpuszczające energię, nie schowane, nie strome, niezamykane, w dobrym miejscu,

ustawne pokoje z ograniczoną liczbą okien,

schowki, szafy, garderoby umiejscowione w mniej korzystnych rejonach domu,

brak blokad w linii wejścia: drzew, słupów, latarni, innych wysokich budynków,

brak słupów nośnych w kluczowych pomieszczeniach,

brak ubytków przestrzeni,

brak długich wąskich korytarzy,

i wiele innych aspektów ważnych dla konsultanta feng shui

Nie budujemy się też w środku niczego:)

Proste, logiczne, czasami nawet nie fengszujowe, a realne inżynierskie podejście.

Jeśli się budujesz po raz pierwszy na pewno warto sięgnąć po rady kogoś, kto może Cię pokierować, by coś zmienić, albo by potwierdzić, że masz dobrą perspektywę w tym miejscu. Pamiętaj plan mieszkania czy domu – to Twoja mapa sukcesu w danym miejscu.

Konsultację feng shui zamów TUTAJ

Koniecznie zajrzyj jeszcze tutaj, gdzie opisuję zasady feng shui w domu i mieszkaniu, lub tutaj Mam nieregularny dom. Ratunku!