O Feng Shui

Kompas jest niedołącznym narzędziem konsultanta Feng Shui

Zasady feng shui

Feng Shui to wiedza o oddziaływaniu przestrzeni. Niestety  z racji przekazów medialnych, gazet, artykułów, często książek, sprowadzona jest do skrzynki spełniającej  życzenia. W społeczeństwie  traktowana jako zabobon, widzimisię, szarlataneria. I zawsze burzę się na ten obraz, bo zasady Feng Shui to coś więcej niż artykuł w gazecie lub post na forum miażdżący tą wiedzę.

Feng Shui to ocena potencjału miejsca, w którym pracujemy, mieszkamy, chcemy mieć dzieci. Szacując potencjał miejsca możemy prognozować, czy w danym miejscu mamy szansę na spokojne życie, dobre zarobki a przede wszystkim zdrowie. I tutaj jest potrzebny konsultant Feng Shui, który zwróci uwagę, na rzeczy w przestrzeni niedostrzegalne, nieistotne okiem laika.

Istotnie do niedawna sztuka Feng Shui była postrzegana jako nieszkodliwe szaleństwo rodem z Chin ze smokami, tajemniczymi energiami i złotymi żabami przynoszącymi szczęście. Przez to, przez niektórych wyśmiewana i traktowana jako szarlataneria. Ale powstała ponad 4000 lat temu i musiała być dostosowana do ówczesnego postrzegania świata.

Dzisiaj Feng Shui to precyzyjna wiedza, opisująca wpływ przestrzeni na nas. Te kiedyś wyśmiewane, chińskie „zabobony” są precyzyjnie analizowane w wielkich pracowniach architektonicznych i stanowią integralną część procesów projektowania. A dla niedowiarków, po odrzuceniu wszystkich „magicznych” elementów, pozostaje czysta ergonomia – sztuka poprawiania otoczenia.

Przestrzeń nas otaczająca działa na ludzi i determinuje ich zachowania. Kto ma lepsze samopoczucie, siłę życia – ten kto mieszka w wygodnym, dobrze urządzonym mieszkaniu, czy ktoś kto mieszka w nieciekawym, poszarzałym pokoju? Wolimy spędzić wieczór w małej przytulnej knajpce, niż w metalowo-plastikowym, przygnębiającym wnętrzu nowoczesnej jadłodawalni. Każdy nawet w swoim domu ma kącik, gdzie czuje się dobrze i ma miejsca których nie wiadomo dlaczego nie lubi.

Czujemy ten wpływ, ale nie zawsze potrafimy go zidentyfikować, zmierzyć i opisać. Tymi narzędziami dysponuje Feng Shui. Feng Shui pozwala zmierzyć i opisać wpływ przestrzeni na ludzi, a przede wszystkim pomaga usunąć jego negatywne skutki.

To właśnie przez to negatywne oddziaływanie, klienci wybierają mały sklepik gdzieś dalej, a omijają Twój nowoczesny sklep. To dlatego w Twojej firmie, nie wiadomo dlaczego, pracownicy są zniechęceni, wybuchają konflikty i źle się dzieje. A może….wnętrze tego sklepu nie zachęca do przebywania w nim, a źle zaprojektowana przestrzeń biura po prostu męczy tam pracujących.

 A wystarczyłoby …

Zatem, jeżeli w Twoim życiu coś utknęło, nie działa, masz kłopoty w domu, w pracy, w interesach to znaczy, że przestrzeń w której żyjesz nie działa dla Ciebie, ale przeciw Tobie.

Doświadczenie z ludźmi mówi mi, że wystarczy pozmieniać miejsce w którym przebywasz, a zmiany w życiu przyjdą same i to bardzo szybko. Wprowadzając Feng Shui w mieszkaniu, Feng Shui w domu, Feng Shui w pracy, Feng Shui w biznesie szybko możesz wyjść z impasu, czego Ci szczerze życzę:)

Jeżeli coś ciągle nie wychodzi, nie rozwiążesz problemu robiąc znowu to samo…

Zadzwoń, albo napisz do mnie, przecież każdemu zależy, aby było lepiej:)

Mój telefon: 78 44 47 239
Mój mail:
feng-shui@home.pl

Close