meatmorfoza feng shuiZdarza mi się odebrać telefon z prośbą o ustawienie jednego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu z wykorzystaniem feng shui. I pojawia się pytanie: metamorfoza wnętrza czy konsultacja feng shui? Pytacie można? Hmmm, można, ale nie do końca radzę.

Owszem metamorfoza wnętrza z wykorzystaniem feng shui jest możliwa, ale bardziej na zasadzie liftingu, home stagingu, przemeblowania, czego nie ukrywam. Jeśli potrzebujemy zmiany we wnętrzu, liftingu miejsca, w którym mieszkamy, zmiany kolorystyki lub ustawień, to jak najbardziej możemy zrobić metamorfozę wnętrza z uwzględnieniem najprostszych zasad feng shui. W takich nowych, zmienionych wnętrzach człowiekowi mieszka się zdecydowanie przyjemniej.

Jednak podejście w pełni „fengszujowe” i praca specjalisty polega na całościowym oglądzie domu lub mieszkania i sprawdzeniu wielu elementów tworzących tą przestrzeń.

Konsultacja feng shui to całościowy ogląd domu pod kątem dystrybucji, przepływu energii, likwidacji potencjalnych zagrożeń i sprawdzenie czy są możliwości techniczne, by ustawić go jak najbardziej pod domowników tj. uszyć na miarę.

Zmęczenie, frustracja, nadmierna nerwowość, problemy z mężem, dziećmi, finansami, lub zdrowiem rzeczywiście mogą być związane z nienajlepszym feng shui miejsca – blokadami energii lub jej ucieczkami, bądź innymi aspektami, które sprawdza konsultant i jeśli są możliwości techniczne wprowadza zmiany. A co jest ważne dla konsultanta feng shui? O tym już wkrótce….

 

 

Foto https://www.pinterest.com/pin/249527635580978736/