siatka bagua

Mam dwie mapy energii. Jedna podstawowa siatka bagua na cały dom, druga na rok 2021. I co dalej – otrzymuję takie pytania. Najważniejszą kwestią jest to, czego potrzebujesz. Patrzysz w mapy i sprawdzasz, gdzie to jest… i używasz, robisz zgodnie z rekomendacjami. Tak najprościej mogę odpowiedzieć.

Nie musisz rozumieć – po prostu: rób, działaj! To tak jak z telewizorem, czy samochodem… nie musisz znać instrukcji działania – włączasz i oglądasz , lub zapalasz i jedziesz…

Na moim blogu masz możliwość poeksperymentowania sama z poprawianiem feng shui w swoim domu. Służą temu e-booki. Możesz  poprawić pokój dziecka, razem ze mną poszukać działki marzeń, poznać mapę energii w Twoim domu, czy sprawdzić, które miejsca wykorzystać, by w 2021 ruszyć do przodu. Te e-booki możesz znaleźć TUTAJ.

Możesz zatem sprawdzić, jak rozkłada się energia w Twoim domu – jak wygląda podstawowa mapa energii Twojego domu, a także, jak wygląda mapa energii w 2021. Bo to dwie różne sprawy. I właśnie o tym dziś chciałam Ci napisać.

Słynna siatka bagua

Jeśli potrzebujesz sprawdzić, jak wygląda mapa energii w Twoim domu, co warto poprawić TAK W OGÓLE  – możesz to zrobić TUTAJ. Tego ebooka polecam tym wszystkim, którzy startują w przygodzie z poprawianiem energii w domu. Jest to tak zwane feng shui długoterminowe. Oznacza to, że bez względu na wszystko, warto coś poprawić, sprawdzić, ustawić na nowo, uporządkować, sprawdzić, jakie meble tam stoją, czy używasz wskazanych miejsc.

Ale uwaga: jest jeszcze feng shui krótkoterminowe, czyli to, co warto zrobić szczególnie w 2021 roku. Tego e-booka znajdziesz TUTAJ. To e-book o 9 kluczowych miejscach w Twoim domu, które warto uruchomić zgodnie z tym, czego potrzebujesz. I tu pojawiają się Wasze pytania, na które odpowiadam:

Który -ebook kupić: “Siatkę Bagua” czy 9 kluczowych miejsc?

Najlepiej oba:)
Jeśli już dobrze orientujesz się w feng shui, masz dobrze zrobioną mapę energii domu kup e-booka „9 kluczowych miejsc”. Jeśli jesteś na absolutnym początku, nie znasz rozkładu energii w Twoim domu, nie wiesz jak nałożyć siatkę bagua, by Ci służyła – polecam Ci e-booka “Siatka Bagua” – gdzie objaśniam, jak dobrze ją nałożyć i jak pracować z problemami w tym kontekście.

Jeśli mam już siatkę bagua, jak  sprawdzić, co mogę zrobić w 2021?

Po pierwsze pytanie brzmi: czego potrzebujesz???
Jaka energia będzie wspierała Cię w tym, na czym Ci zależy?

W e-booku “Siatka Bagua” mamy pokazany rozkład energii w domu, pracę z problemami i proces nakładania siatki.

W e-booku “9 kluczowych miejsc” mamy rozkład energii w 2021.  Czyli mając wersję podstawową mapy energii w domu, masz tu dodatkowe informacje, które miejsca wykorzystywać szczególnie w 2021.

Rysunki, które pojawiaj się w  e-booku są przykładowe, obrazowe – masz je dostosować do swojego domu, ustawionego na konkretnych kierunkach świata! Czyli znając rozkład kierunków geograficznych w swoim domu, dokładasz następną warstwę – energie roku 2021, które też są związane z konkretnymi kierunkami.

Jak mam nałożyć prawidłowo siatkę, aby zaznaczyć energię roku 2021 w moim mieszkaniu, a także wpływ 9 gwiazd.

Zgodnie z kierunkami świata!

Siatka bagua  w domu nałożona jest zawsze zgodnie z kierunkami świata (to  zrobiłyśmy w e-booku siatka bagua) I teraz: jeśli już wiemy jak rozkładają się kierunki świata w Twoim domu, nakładamy kolejną warstwę interpretacji, czyli energie roku 2021. Przykładowo na siatce bagua masz obszar południowy, więc patrzysz, jaka energia dominuje w obszarze południowym w 2021. I tym sposobem dalej sprawdzasz, gdzie w domu masz obszar północny i sprawdzasz jaka energia dominuje w 2021 w obszarze północnym i tak dalej 9 miejsc.

A więc przykład: siatka bagua i energie roku 2021

Na przykład: W obszarze zachodnim domu na siatce bagua masz obszar kreatywności, dobrych relacji i komunikacji. Ta więc, sprawdzasz sobie, co tam masz: porządek, chaos, brudne okna biurko, łóżko, kuchnię? Jeśli ten obszar jest w harmonii i ładzie powinien wspierać działanie, kreatywność, dobre relacje… W 2021 w obszar zachodni wchodzi energia wsparcia finansów. Masz więc tu dodatkowo informację, że warto być, pracować w tym obszarze, lub w ogóle z niego korzystać, by wsparła Cię energia finansów. ALE zastanów się czym zarabiasz, na czym zarabiasz? Bo być może żeby zarabiać trzeba się pokazywać, lub współpracować z ludźmi, lub mieć więcej odwagi do pracy. Wówczas szukasz w innych obszarach… Proste? TAK… Wielokrotnie to tłumaczę na moich social mediach:)

Gubię się nie wiem jak sobie pomóc

Jeśli się gubisz, poproś o współpracę profesjonalistę. Szkoda czasu na gubienie się. Ja tez mogłabym składać kuchnię Ikea., ale zajęłoby mi to tydzień lub miesiąc. Ale wiem że kiedy przyjadą do mnie profesjonaliści w składaniu kuchni zrobią to w kilka godzin. Więc moja zasada brzmi: nie gubię czasu i energii na rzeczy, które może dla mnie zrobić ktoś inny szybko, dokładnie i profesjonalnie.

Proponuję raz jeszcze, dwa – trzy ze zrozumieniem przeczytać e-booki. Na moich social mediach tłumaczę  feng shui krok po kroku. Same e-booki napisane są i tłumaczone najprostszym językiem. Nie musisz tego rozumieć. Rób i obserwuj, co Ci to daje!

Pamiętajmy jednak, że feng shui to wiedza wielowarstwowa, licząca 5 tysięcy lat, obejmująca wiele aspektów, szkół i spojrzeń, perspektyw. Nie musimy wiedzieć wszystkiego, rozumieć wszystkiego. Skupmy się na tym, co w e-bookach na początek.

Natomiast, jeśli  w domu mamy problemy, które od wielu lat są nierozwiązywalne – warto zrobić profesjonalną konsultację feng shui. Na początku natomiast zastanowić się, czy problem pochodzi z głowy, czy z przestrzeni. Jeśli z przestrzeni –  wprowadzenie rekomendacji z konsultacji feng shui powinno pomóc.