cztery kąty i feng shui

Nie jestem zwolenniczką myślenia magicznego, oddawania swojej mocy przedmiotom, czy innym ludziom. Feng shui to wiedza o obserwacji tego, co nas otacza, wyciągania z tego wniosków i procesie poprawiania miejsca w którym żyjemy. Jako ekspert od obserwacji i wprowadzania zmian w przestrzeni, dostaję mnóstwo zapytań, w których często pojawiają się stereotypy i niezrozumienie tej fantastycznej wiedzy. Dziś odpowiadam na 5 pytań, które pojawiły się ostatnio w mojej skrzynce mailowej.

Czy feng shui pomoże mi rozwiązać moje problemy?

I tak i nie. To zależy, czy problemy płyną z głowy, czy z przestrzeni. Jeśli problemy płyną z głowy: a więc przekonania, brak poczucia własnej wartości, czy traumy – zmiany w przestrzeni mogą się zadziać, ale możemy nie zauważyć zmian, mimo, że przyjdą.

Jeśli natomiast czuję, że coś mi w tym domu nie pasuje, że dom zabiera mi energię, sprawia, że nic mi się nie chce a także nic się nie udaje – warto go sprawdzić robiąc konsultację feng shui, lub przynajmniej podejśc analitycznie do tego miejsca.

Kobiety czują zawsze mocniej i intuicyjnie, i wiedzą. Dom to nasze centrum zarządzania. W pendemii często główne, dlatego też warto bardzo precyzyjnie go do siebie przystosować i wiedzieć o nim wszystko, jak o najlepszym przyjacielu. Jeśli zachoruje – koniecznie trzeba podać mu lekarstwo, czyli poprawić go od wewnątrz.

Czy feng shui może rozwiązać moje problemy? Feng shui, a więc to co nas otacza, jaką mamy energię, styl życia, aranżację, nasłonecznienie, dobre ustawienie kanap, łóżka, biurka, dobrze zorganizowany pokój dziecka – to aspekty, które mogą poprawić naszą energię życiową, by mieć siłę w rozwiązywaniu problemów.

Jak w 2021 ma wyglądać centrum domu

Centrum domu zawsze powinno być puste . To ważna wskazówka, jeśli kupujesz dom, czy mieszkanie. Centrum to miejsce wspierające zdrowie, dlatego też nie chcemy tam schodów, łazienki, wc. kuchni. – a więc tych funkcji w domu , gdzie energia płynie szybciej. Nie chcemy też, by centrum było zamknięte.

Ale w 2021 jest to miejsce, gdzie można być pracować, ustawić stół ponieważ w tym roku  mamy tam energię wspierającą liderowanie, zarzadzanie, egzekwowanie tego, czego potrzebujemy. Zatem w 2021 możemy tam przebywać. W 2022 roku tym obszarem będzie rządziła energia niekorzystnego przełomu, więc warto wówczas się  stamtąd wycofać a na pewno nie remontować tego obszaru.


Czy w mojej sytuacji, gdzie po 15 latach zmieniłam pracę na inną, aby poprawić pomyślność finansową i uzyskać godną zapłatę za swój profesjonalizm powinnam osadzić się jako grupa zachodnia?

W tym pytaniu widzę niezadowolenie i rozczarowanie. Jeśli zmieniłam pracę, wiem na jaką kwotę się zdecydowałam. Słowa godna zapłata dla mnie brzmi tak jakbym jej nie otrzymywała. Pytanie dlaczego?

Jeśli ma Pani e-booka “9 kluczowych miejsc” ma pani informacje,  jakie miejsca wspierają poszczególne potrzeby. Musi Pani przyjrzeć się temu, czego Pani potrzebuje i korzystać z tego obszaru, jeśli jest możliwość techniczna. Zatem warto zadać sobie pytanie czego potrzebuję i gdzie w domu mam miejsce, które to może wspierać. Polecam także posłuchanie moich video na Youtube i na Facebooku.

Zapłata za profesjonalizm odbywa się na podstawie tego, co robimy, jak robimy, jak postrzegają nas ludzie, jaką wartością się dzielimy. Warto zatem zajrzeć w 2021 i sprawdzić gdzie w domu, a może i pracy mamy obszar północnego-zachodu (wpływanie na innych przez mówienie), centrum (liderowanie), południe (networking), północny wschód (promocja). Piszę o tym w e-booku. Niemniej jednak warto zastanowić się, co takiego realnie mogę robić w pracy, by ruszyć do przodu zgodnie z tym czego potrzebuję.


Czy lustro o gabarytach 50cm/1m mogłabym osadzić w konkretnym kierunku, lub miejscu tak, aby mogło pomnożyć POMYŚLNOŚĆ SZCZĘŚLIWEGO rozwiązania problemów.

Feng shui jest wiedzą, o tym jak płynie energia w Twojej okolicy, Twoim domu i  jak ją przyciągnąć do swojego życia/domu,  by dodawała mocy w realizacji celów. To nie lustro rozwiązuje problemy a człowiek.

Lustro jest tylko gadżetem w klasycznym feng shui. Korzystniejszym posunięciem będzie wykorzystywanie dobrych miejsc. Pomnażanie pomyślności tak naprawdę odbywa się na wielu poziomach – to nie działanie jednowymiarowe.

Same lustra reprezentują energię metalu. Korzystne są na zachodzie, północnym zachodzie, północy, jako wsparcie energii wody w obiegu 5 elementów – ale uwaga w zależności, od tego, co odbijają, co tam mamy w domu. Jeśli energii metalu brakowało do tej pory na powyższych kierunkach, może będzie wspierało energię komunikacji a w 2021 energię finansów. W feng shui nic nie jest jednoznaczne. Można popróbować i monitorować efekty wprowadzenia nowej jakości energii. Polecam też zrobienie profesjonalnej konsultacji domu, ponieważ w feng shui nie jest tak, że jeden gadżet uzdrawia nasze życie.

Które Pani e-booki kupić na początek?

Na samym początku zaczęłabym od “Siatki bagua”, później “9 kluczowych miejsc w 2021”. I oczywiście pozostałe:)

Można je znaleźć TUTAJ.