siatka bagua feng shui

Jak nakładać siatkę bagua…to jedno z podstawowych pytań, które do mnie trafiają. W feng shui siatka bagua jest mapą energii, rozkładem energii
w domu, określeniem parametrów konkretnych obszarów w domu.
Siatkę bagua wykorzystuje się jako narzędzie podstawowe, narzędzie do oceny potencjału domu, a także do oceny roku 2020.

Jak nakładać siatkę bagua?

Profesjonaliści nakładają siatkę bagua zgodnie z kierunkami świata. Bazą feng shui w domu nowym, czy nowo budowanym, ale też feng shui w mieszkaniu jest  określenie kierunków świata, na których posadowiony jest dom, mieszkanie, czy pokój do wynajęcia. Konsultanci feng shui nie nakładają siatki inaczej.

Gdzie mam w końcu te finanse?

Jako konsultant feng shui powiem Ci, że nic w feng shui nie jest jednoznaczne, a wszystko bada się w kontekście problemu, który chcesz rozwiązać. Opinie dotyczące feng shui mogą się powtarzać i być skrajnie różne i to jest ok. Nie bez powodu zgłębiam tą wiedzę ponad 25 lat:)

To podobnie jak z operacją serca… nie ma czegoś takiego jak operacja serca per se – powody dla których serce będzie operowane mogą być różne, dlatego to precyzyjne zastosowanie narzędzi i doświadczenie lekarza daje spektakularny wynik. Owszem możesz poczytać w internecie jak się operuje i sama sobie zrobić operację… ale ręczę, że efekt może być całkiem inny, niż się spodziewasz.

Kolejnym istotnym w feng shui aspektem, jest to, że to wpływ roku 2020 jest kluczowy w odczycie siatki i zmianach, które ma nam dać. Znaczy to, że wpływ roku może zdeterminować np. gdzie mamy obszar finansów, kariery, czy pracy i dobrobytu. To, że w internecie przeczytasz, że finanse masz na SE nie do końca jest prawdą, czyli może Ci nie zadziałać.

Poza tym, co to znaczy obszar finansów? Kto Ci je ma dać? Skąd mają przyjść?

Inne podejście nałożenie siatki zgodnie z obszarem kariery/wiedzy, czy przyjaznych ludzi nie jest profesjonalne i może nie przynieść pożądanych skutków. Bo z jakiego powodu miałoby przynieść, jeśli nie znasz kompasu, a sama energia przecież związana jest z kompasem. Takie podejście do tematu pojawiło się w wersji uproszczonej w latach 90-tych, by łatwiej zrozumieć koncept dobrego feng shui i nie było promowane przez specjalistów tej wiedzy i nigdy nie będzie.

To  przestrzeń zewnętrzna, przede wszystkim okolica buduje dobre feng shui domu w budowie, domu w stanie deweloperskim, ale także dobre feng shui mieszkania, nowego, starego, czy Twojego obecnego. Równie ważnym czynnikiem jest właśnie wpływ roku 2020.

Najważniejszym chyba aspektem jest precyzyjne skierowanie siatki zgodnie z kierunkami świata i konkretnym stopniem – północ 0 stopni. Oznacza to, że w konkretnym miejscu może Ci siatkę przesunąć, a wówczas przesuwają się wszelkie miejsca związane z finansami, czy pracą.

Konkretne aspekty życiowe tzw. Ba Gua oparte są o chińskie trygramy – nośniki energii/wiedzy w metafizyce chińskiej związane są z konkretnymi kierunkami świata. Potoczne nazwy używane są w świadomości odbiorców w marketingowy sposób, więc je tutaj tak przedstawię, obszary też zaznacza się liczbami:

Strefy feng shui w domu i w firmie

 1. Obszar kariera  trygram KAN – północ
 2. Obszar związki trygram KUN – południowy zachód
 3. Obszar rodzina trygram ZHEN – wschód
 4. Obszar finanse  trygram XUN – południowy wschód
 5. Centrum
 6. Obszar przyjaźni ludzie trygram QIAN – północny zachód
 7. Obszar dzieci trygram DUI – zachód
 8. Obszar wiedza trygram GEN – północny wschód
 9. Obszar sława trygram LI – południe

Każdy z obszarów na kompasie liczy 45 stopni, w feng shui podzielony jest na 3×15 stopni, co daje 45 stopni.

KUP SIATKĘ BAGUA
DOMU, MIESZKANIA, FIRMY

Jedną z podstaw do przygotowania konsultacji feng shui jest stworzenie precyzyjnej siatki bagua, czyli takiej która jest zrobiona w prawidłowy sposób i będzie Ci służyła. Mogę zrobić ją dla Ciebie.

Do przygotowania siatki na Twój dom, firmę, lub mieszkanie potrzebuję:

 • rzutu najlepiej architektonicznego.  Możesz też go zrobić sama, ale musi być dobrze wymierzony
 • adresu budynku
 • informacji z której strony bloku masz wejście do klatki
 • informacji z której strony bloku masz balkon
 • informacji (zrzutu  mapy z googla) z której strony  budynku masz  okna poszczególnych pokoi. Możesz mi to narysować na mapie, lub opisać.
 • ZAMÓW SIATKĘ TUTAJ KONTAKT
 • Koszt pracy nad siatką Twojego domu/mieszkania (1 poziom*) 79 zł

ZRÓB TO OD RAZU,
NIE KOMBINUJ SAMA,
SZKODA CZASU!
KONTAKT