jak nakładać siatkę bagua

Jak nakładać siatkę bagua…to jedno z podstawowych pytań, które do mnie trafiają. W feng shui siatka bagua jest mapą energii, rozkładem energii w domu, określeniem parametrów konkretnych obszarów w domu. O siatkę pytają mnie osoby, które rozpoczynają  studiowanie feng shui i chcą na początku sami popróbować zmian.

Jak nakładać siatkę bagua?

Profesjonaliści nakładają siatkę bagua zgodnie z kierunkami świata. Bazą feng shui w domu nowym, czy nowo budowanym, ale też feng shui w mieszkaniu jest  określenie kierunków świata, na których posadowiony jest dom, mieszkanie, czy pokój do wynajęcia. Konsultanci feng shui nie nakładają siatki inaczej.

Inne podejście nałożenie siatki zgodnie z obszarem kariery/wiedzy czy przyjaznych ludzi nie jest profesjonalne i może nie przynieść pożądanych skutków. Bo z jakiego powodu miałoby przynieść?

To  przestrzeń zewnętrzna, przede wszystkim okolica buduje dobre feng shui domu w budowie, domu w stanie deweloperskim, ale także dobre feng shui mieszkania, nowego, starego, czy Twojego obecnego.

Video na temat siatki bagua:

Konkretne aspekty życiowe tzw. Ba Gua oparte są o chińskie trygramy – nośniki energii/wiedzy w metafizyce chińskiej związane są z konkretnymi kierunkami świata. Potoczne nazwy używane są w świadomości odbiorców w marketingowy sposób, więc je tutaj tak przedstawię, obszary też zaznacza się liczbami:

Strefy feng shui w domu i w firmie

 1. Obszar kariera  trygram KAN – północ
 2. Obszar związki trygram KUN – południowy zachód
 3. Obszar rodzina trygram ZHEN – wschód
 4. Obszar finanse  trygram XUN – południowy wschód
 5. Centrum
 6. Obszar przyjaźni ludzie trygram QIAN – północny zachód
 7. Obszar dzieci trygram DUI – zachód
 8. Obszar wiedza trygram GEN – północny wschód
 9. Obszar sława trygram LI – południe

Każdy z obszarów na kompasie liczy 45 stopni, w feng shui podzielony jest na 3×15 stopni, co daje 45 stopni.

Procedura nakładania siatki bagua:

 • wyznacz na rzucie domu/mieszkania geometryczny  środek
 • stań w geometrycznym środku mieszkania z kompasem na wyciągniętej dłoni, kompas w okolicy pępka, nie ma znaczenia w którym kierunku stoisz, północ zawsze jest północą
 • wyznacz północ (0 stopni), nanieś ją na rzut. Sam obszar północny na kompasie ma zakres stopni (337,5-22,5 stopni)
 • dopasuj  45 stopniowe obszary na rzucie
 • wprowadź 45 stopniowe podziały rzutu i nanieś na rzut konkretne obszary
 • I masz już nałożoną swoją siatkę

Uwaga: Możesz  przyjrzeć się swojemu mieszkaniu, zacząć przygodę z feng shui, zobaczyć, jak rozkładają się poszczególne obszary, gdzie masz blokady i chaos, lub gdzie masz brakujący obszar, ale nie potrafisz nanieść siatki bagua na swoje mieszkanie, lub nie masz narzędzi  – mogę zrobić to dla Ciebie.

Będę potrzebowała:

 • rzutu najlepiej architektonicznego.  Możesz też go zrobić sama, ale musi być dobrze wymierzony
 • adresu budynku
 • informacji (zrzutu  mapy z googla) z której strony  budynku masz  okna poszczególnych pokoi. Możesz mi to narysować na mapie, lub opisać. Zamów teraz taką konsultację tutaj.

Tu masz wersję uproszczoną: