Dlaczego mówi się, że warto zrobić analizę Feng Shui przed lub w trakcie budowy domu? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?

Ekspertyza Feng Shui jest ważna z wielu powodów. Po pierwsze na etapie projektowania możemy jeszcze usnąć wiele błędów przestrzeni, jakie spotyka się na ogół w domach. A więc wszelkiego rodzaju ucieczki energii na linii okno – drzwi lub okno – okno. Przeciągi energii sprawiają, że w takich domach energia się nie kumuluje a ucieka nie zasilając domu.

Jest to tym bardziej ważne, że dom to zwykle budynek wielokondygnacyjny.

Innym błędem jaki możemy wyeliminować jest niekorzystna ścieżka dojścia do domu. Niewskazane są ścieżki proste tworzące tzw. sha chi.

Kolejnym błędem może być posadowienie samego domu. Domy, które stoją bokiem do wejścia mogą tracić wiele dobroczynnej dla mieszkańców energii. Energia nie dociera w takim stopniu jak do domu, gdzie wejście na posesję jest równoległe do wejścia do samego domu.

Istotną rzeczą jest także analiza otoczenia tzw. mitycznych zwierząt. Ta analiza pokazuje, czy dom będzie gromadził energię dla swoich mieszkańców, czy mieszkańcy będą w nim czuli się źle, będą pozbawieni energii.

Wewnątrz domu możemy także na etapie budowy lub aranżacji uniknąć blokad architektonicznych, ostrych kantów, słupów, dużych przestrzeni generujących tnącą energię sha chi.

Generalnie już na etapie projektowania, szukania miejsca, budowy a także samej aranżacji można prognozować czy dom czekają niespodziewane wydarzenia, czy mieszkańcy mogą liczyć na zdrowie, bardzo dobrą sytuację finansową, rozwój intelektualny, dobre kontakty z ludźmi i rozwój w ogóle.

Zdarza się niestety tak, że domy warte kilkaset tysięcy złotych nie cieszą domowników, domownicy uciekają z nich, nie lubią nich przebywać, zrywają dotychczasowe relacje i związki. W takim przypadku także warto przyjrzeć się domowi, w którym mieszkamy.

A tutaj  linki do moich pozostałych artykułów związanych z domem w budowie:

http://www.domnadobre.pl/dom-feng-shui-do-poprawki/

http://www.domnadobre.pl/category/feng_shui_dom/page/6/

http://www.studiofengshui.pl/zasady-feng-shui-w-domu-i-mieszkaniu/

http://www.studiofengshui.pl/referencje/